Омонат танлашда омонатчининг асосий мақсадидан келиб чиққан ҳолда омонат турини танлаш тавсия этилади. Пулларини инфляциядан ҳимоя қилиш, юқори даромад олиш, катта маблағни жамғариш истагида бўлганлар учун ANORBANK бир қатор афзалликларга эга бўлган хорижий валютадаги янги Premiere муддатли омонатини таклиф этади.
Юқори фоиз ставкаси
Хорижий валютадаги янги омонат — янги фоиз ставкаси. Илгари ANORBANK`нинг хорижий валютадаги омонатларининг максимал йиллик фоиз ставкаси 7% бўлган бўлса, Premiere омонатида бу кўрсаткич 8% га ошди, бу эса Ўзбекистондаги юқори фоиз ставкаларидан биридир. Мазкур омонатда минимал сармоя 1000 АҚШ долларини, депозит муддати эса 735 кунни (2 йил ва 5 кунни) ташкил этади.
Фоизларни дарҳол олиш имконияти
Premiere омонатининг асосий афзалликларидан бири шундаки, мижоз фоизларни дархол олиш имкониятига эга. Фоизлар 734 кун учун аванс тарзида мижознинг номига очилган электрон ҳамёнга ўтказма йўли орқали омонат очилган куннинг ўзида омонат валютасида тўланади.
Депозитни онлайн очиш имконияти
ANORBANK`нинг барча омонатлари каби Premiere омонатини очиш учун мижозлар банк офисларига бориб мурожаат қилишларига хожат йўқ. ANORBANK — бу рақамли тижорат банки бўлиб, унда барча хизматлардан онлайн фойдаланиш имконияти мавжуд. Бунинг учун банкнинг сайти ҳамда мобил иловасидан фойдаланиш ёки шунчаки 24 соат хизмат кўрсатувчи алоқа марказига мурожаат қилиш кифоя.
Фойдали тарзда муддатдан олдин ёпиш
Premiere депозитини очишда омонат миқдорини ошириш, шунингдек қисман ечиш имконияти мавжуд эмас. Пул маблағлари мижознинг омонат ҳисоб рақамига келиб тушган куннинг эртасидан бошлаб фоизлар ҳисобланишни бошлайди.
Омонат муддатидан олдин тўлиқ ёпилган тақдирда, ҳисобланган фоизлар қуйидаги тартибда қайта ҳисобланади:
- 3 ойгача — 0%;
- 4 ойдан 6 ойгача — 5%;
- 7 ойдан 12 ойгача — 6%;
- 13 ой ва ундан ортиқ муддатдан бошлаб — 8%.
Бунда қолган ойлар учун аванс шаклида ортиқча тўланган фоизлар банк томонидан омонатнинг асосий суммасидан ушлаб қолинади. Шу тариқа фоизлар маблағларнинг омонатда турган давридаги тўлиқ ойлари ҳақиқий сони учун тўланади.
Хавфсизлик кафолати
ANORBANK`даги барча омонатлар Фуқароларнинг банклардаги омонатларини кафолатлаш жамғармаси томонидан ҳимояланган. Бундан келиб чиқадики, Ўзбекистон Марказий банки тижорат банкининг банк операцияларини амалга ошириш лицензиясини қайтариб олган тақдирда, жамғарма фуқароларнинг омонатлари бўйича компенсация тўланишини кафолатлайди.
Хорижий валютадаги Premiere омонатини очиш шартлари ҳақида банкнинг сайтида ёки мобил иловасида батафил маълумот олиш мумкин.

При выборе депозита рекомендуется руководствоваться основной целью, которую преследует вкладчик. Для тех, кто желает защитить деньги от инфляции, приумножить капитал и накопить крупную сумму ANORBANK предлагает новый срочный валютный вклад Premiere, обладающий рядом преимуществ.
Высокая процентная ставка
Новый валютный вклад — новая процентная ставка. Если раньше максимальная годовая процентная ставка валютных вкладов ANORBANK составляла 7%, то у вклада Premiere этот показатель увеличился до 8%, что является одной из высоких процентных ставок в Узбекистане. При этом минимальное вложение составляет 1000 долларов США, а срок хранения вклада — 735 дней: 2 года и 5 дней.
Моментальная выплата процентов
Главная фишка вклада Premiere заключается в том, что проценты клиент получает сразу. Они выплачиваются авансом на 734 дня в валюте вклада в день его открытия путём перечисления денежных средств на счёт электронного кошелька, открытого на имя клиента.
Открыть депозит можно онлайн
Для того, чтобы открыть валютный вклад Premiere, как и любой другой депозит ANORBANK, клиентам не обязательно посещать офисы банка. ANORBANK является коммерческим цифровым банком, в котором можно получить все услуги онлайн — на сайте, в мобильном приложении, или просто позвонив в круглосуточный контактный центр.
Выгодное досрочное закрытие
Дополнительный взнос, а также частичное снятие при открытии валютного вклада Premiere не предусмотрены. Проценты начисляются со дня, следующего за днём поступления средств на счёт клиента по день, предшествующий закрытию вклада.
При полном досрочном закрытии вклада начисленные проценты пересчитываются в следующем порядке:
• до 3 месяцев — 0%;
• от 4 до 6 месяцев — 5%;
• от 7 до 12 месяцев — 6%;
• от 13 месяцев и более — 8%.
При этом переплаченные суммы по процентам в виде аванса за оставшееся количество месяцев будут удерживаться банком с основной суммы вклада. Таким образом, проценты выплачиваются за фактическое количество полных месяцев нахождения денежных средств во вкладе.
Гарантия безопасности
Все вклады ANORBANK защищены Фондом гарантирования вкладов граждан в банках. Это значит, что фонд гарантирует выплату возмещений по вкладам граждан в случае отзыва Центральным банком Узбекистана лицензии коммерческого банка на право проведения банковских операций.
Подробнее ознакомиться с условиями открытия валютного вклада Premiere можно на сайте банка или в приложении.