Дунёнинг етакчи консалтинг компанияларидан бири Brand Finance «Ўзбекистондаги энг қиммат брендлар» топ ўнлигини эълон қилди. ANORBANK ушбу рўйхатда еттинчи поғонани эгаллади. Банк 16 млн АҚШ долларилик қийматга эга бренд сифатида қайд этилди ва А- (Strong) даражасига сазовор бўлди.
Рейтингни тузишда бренднинг рақобатбардошлиги, унинг кучи ва ўз зиммасига олишга тайёр бўлган хавфлар, шунингдек, мижозларга хизмат кўрсатиш сифати мезонлари ва уларнинг брендга бўлган ишончи каби жиҳатларни ўз ичига олган «Бренднинг мустаҳкамлиги индекси» ҳисобга олинди. Ушбу кўрсаткичга молиявий ташкилотнинг маҳсулотлар тўплами, хусусан, кредитлаш, хизмат кўрсатиш, мижозлар сўровларини кўриб чиқиш ва бошқа умумий ҳисобда 20 дан ортиқ мезонлар таъсир кўрсатади.
Шунингдек, ANORBANK SNS Ratings агентлиги томонидан тузилган «Ўзбекистон тижорат банкларининг энг яхши мобил иловалари» рейтингида ҳам етакчилар қаторида биринчи ўринни эгаллаган эди.
Барча хизматлар ҳақида банкнинг сайтида, мобил иловасида ва ижтимоий тармоқлардаги саҳифаларида батафил маълумот олиш мумкин.

Одна из ведущих мировых консалтинговых компаний Brand Finance опубликовала топ-10 «Самых дорогих брендов Узбекистана». ANORBANK вошёл в список, закрепив за собой седьмую позицию. Банк отмечен как дорогой бренд со стоимостью $16 млн и получил рейтинг А- (Strong).anorbank, реклама
При составлении рейтинга учитывался «Индекс силы бренда», куда входит конкурентоспособность бренда и его сила, риски, которые он готов брать на себя, а также критерии по качеству обслуживания клиентов и уровню их доверия к бренду. На этот показатель влияет более 20 критериев, включая продуктовую линию финансовой организации, в частности, кредитование, а также качество предоставления услуг, оперативность обработки запросов клиентов и другие.
Также недавно ANORBANK занял первое место в рейтинге «Лучших мобильных приложений коммерческих банков Узбекистана», составленном агентством SNS Ratings.
Подробнее ознакомиться со спектром услуг можно на сайте банка, а также в приложении и в социальных сетях.