Ўзбекистон Мудофаа вазирлиги илк бор «Технофест-2024» мудофаа саноати кўргазмасини ўтказади. Тадбир 2, 3 ва 4 май кунлари Тошкентдаги Ғалаба боғи мажмуасида бўлиб ўтади. Бу ҳақда вазирлик матбуот хизмати хабар берди.
Кўргазмада замонавий технологиялар, металлургия ва кимё саноати ҳамда текстиль соҳасида икки мақсадга мўлжалланган (ҳарбий ва фуқаролик) ишлаб чиқарувчи завод, корхона ва ташкилотлар ўзларининг маҳсулотлари билан иштирок этиши кўзда тутилган.
Тақдимотда танлаб олинган энг яхши маҳсулот корхонаси истиқболда Мудофаа саноати агентлиги билан ҳамкорлик қилиш имкониятига эга бўлади.
Шунингдек, «Технофест-2024» доирасида иштирокчилар ўртасида робототехника, моделлаштириш технологиялари каби мусобақа ва танловлар ўтказилади. Ғолиблар Мудофаа вазирлиги ҳамда ҳамкор ташкилотлар томонидан тақдирланади.
Мудофаа вазирлиги Тошкент шаҳри аҳолиси ва меҳмонларини «Технофест-2024» кўргазмасига ташриф буюришга таклиф қилди.
Кўргазмада экспонент сифатида иштирок этиш истагида бўлганлар Мудофаа саноати агентлигининг 71−212−71−79 ва 90−954−87−95 телефон рақамлари ҳамда Telegram орқали боғланишлари мумкин.

Министерство обороны Узбекистана впервые проведёт выставку оборонной промышленности «Технофест-2024». Мероприятие пройдёт 2, 3 и 4 мая в комплексе «Парк Победы» в Ташкенте. Об этом сообщила пресс-служба оборонного ведомства.
В выставке со своей продукцией примут участие предприятия, выпускающие товары двойного (военного и гражданского) назначения — компании и организации в сфере современных технологий, металлургической и химической промышленности, а также текстиля.
Лучшее предприятие, выбранное по итогам презентации, получит возможность в дальнейшем сотрудничать с Агентством оборонной промышленности при Минобороны.
Кроме того, в рамках «Технофеста-2024» пройдут соревнования и конкурсы по робототехнике, программированию дронов и 3D-моделированию. Победители будут награждены Министерством обороны и партнёрскими организациями.
Минобороны пригласило жителей и гостей Ташкента посетить выставку «Технофест-2024».
Желающие принять участие в выставке как экспоненты могут обратиться в Агентство оборонной промышленности по телефону 71−212−71−79 и 90−954−87−95, а также в Telegram.