25 апрель куни Тошкент вилояти ҳокими Зойир Мирзаев телефондан фойдаланишни тўхтатган Ангрен шаҳридаги 17-мактабга 300 миллион сўмни топширди. Бу ҳақда вилоят ҳокимлиги матбуот хизмати хабар берди.
Ушбу мактаб 50 кундан буён «Телефонсиз мактаб» лойиҳасини фаол қўллаб-қувватлаб келмоқда, дейилади хабарда.
Ваъда қилинган мукофот мактаб директори Зебо Маҳкамовага топширилди.
Эслатиб ўтамиз, февраль ойида Зойир Мирзаев вилоятдаги таълим муассасаларига шундай ташаббус билан чиқишни таклиф қилганди. Ҳоким ота-оналар билан келишилган ҳолда ўқувчилар ва ўқитувчиларга мактаб ҳудудида телефонлардан фойдаланишни тақиқлаш кераклигини айтган.
6 март куни Тошкент вилояти Ангрен шаҳридаги 13 ва 17-сонли мактабларда «Телефонсиз мактаб» тизими жорий этилганди.

Хоким Ташкентской области Зойир Мирзаев 25 апреля вручил 300 млн сумов школе №17 в Ангрене, внедрившей инициативу «Школа без телефона». Об этом сообщила пресс-служба администрации региона.
В этом учебном заведении не пользуются телефонами уже 50 дней, отмечается в сообщении. Премия была вручена директору школы Зебо Махкамовой.
Напомним, в феврале Зойир Мирзаев предложил образовательным учреждениям в регионе выйти с такой инициативой. Хоким заявил, что по согласованию с родителями, учащимся и учителям необходимо запретить пользоваться телефонами на территории школы. Школам, которые внедрят эту инициативу, хоким тогда пообещал 300 млн сумов.