27 апрель куни соат 02:55 атрофида Сирдарё туманидаги уйларнинг бирида содир бўлган ёнғиндан кейин бир оиладан уч нафар аъзонинг жасади қотиллик аломатлари билан топилди. Бу ҳақда Бош прокуратура матбуот котиби Ҳаёт Шамсутдинов «Газета.uz»га маълум қилди.
Қайд этилишича, ҳалок бўлганлар аёл, ўғил ва қиз бўлган, ҳозирда уларнинг шахси аниқланмоқда.
Прокуратура ва ички ишлар органларининг малакали ва тажрибали ходимларидан иборат тузилган тезкор-тергов гуруҳи гумонланаётган шахс қўлга олди.
Ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 97-моддаси (Ўта шафқатсизлик билан икки ёки ундан ортиқ шахсни қасддан ўлдириш) 2 қисми «а», «ж» бандлари билан жиноят иши қўзғатилган. Ҳозирда тергов ҳаркатлари олиб борилиб, содир этилган ҳодисанинг сабаблари аниқланмоқда, дейилади хабарда.

27 апреля примерно в 2:55 в одном из домов Сырдарьинского района после пожара найдены тела трёх человек из одной семьи с признаками убийства. Об этом «Газете.uz» сообщил пресс-секретарь Генеральной прокуратуры Узбекистана Хаёт Шамсутдинов.
По его словам, предварительно речь идёт о погибших женщине, мальчике и девочке, их личность уточняется.
Оперативно-следственная группа, сформированная из квалифицированных и опытных сотрудников прокуратуры и органов внутренних дел, задержала подозреваемого.
По данному факту возбуждено уголовное дело по пунктам «а, ж» части 2 статьи 97 Уголовного кодекса (умышленное убийство двух и более лиц с особой жестокостью). Ведётся следствие и устанавливаются причины произошедшего, отметили в ведомстве.