Париж-2024 ўйинларининг халқаро ҳамкори бўлган Procter & Gamble компанияси Ўзбекистондаги Олимпия ҳаракатини қўллаб-қувватлайди, компания Ўзбекистон Миллий олимпия қўмитаси (МОҚ) билан ҳамкорлик тўғрисида шартномалар имзолади. Шунингдек, Париж-2024 ўйинларида Ўзбекистонни ҳимоя қиладиган айрим спортчилар P&G marketing тадбирларида иштирок этади.
«P&G`да биз нафақат сифатли маҳсулотларни ишлаб чиқишга эътибор қаратамиз, балки самарали жамоат лойиҳаларимиз орқали одамлар ҳаётини яхшилаймиз, ўсиш ва яхшилик учун ҳаракатлантирувчи куч бўлишга интиламиз. Жамият ташаббусларида биз биринчи ўринга қўядиган асосий йўналишлардан бири бу спортдир, чунки P&G сифатида биз доимо спортнинг шифобахш ва бирлаштирувчи кучига ишонамиз. Олимпия ўйинлари бутун дунё томоша қиладиган энг йирик спорт тадбиридир. Глобал шерик сифатида биз биринчи марта 2010 йилда Ванкуверда бўлиб ўтган қишки Олимпия ўйинларида олимпия ҳалқалари ёнида P&G логотипини тақдим этдик ва ҳозирда 12 та энг йирик глобал шериклардан бири ҳисобланамиз. Биз бугун Ўзбекистонда ушбу ҳамкорликни кенгайтиришдан фахрланамиз, чунки спортнинг жамиятни ҳам жисмоний, ҳам ақлий ривожлантириш ва соғлом авлодни шакллантиришдаги аҳамиятини тушунамиз. Шунинг учун биз ишлаётган ҳудудларда спортчиларни ривожлантириш ва спорт маданиятини тарғиб қилиш учун барча имкониятларни ишга солишга интиламиз. Халқаро олимпия қўмитасининг глобал ҳамкори сифатида ва Ўзбекистон Олимпия ҳаракатини қўллаб-қувватлаб, мамлакатнинг спортдаги обрўсини оширишга ўз ҳиссамизни қўшмоқчимиз. Ишончимиз комилки, терма жамоа Париж-2024 ўйинларида юқори натижалари билан барчамизни хурсанд қилади», — деди Туркия, Кавказ ва Марказий Осиёдаги P&G бошқарув кенгаши раиси Танкут Турнаоглу.
Ўз навбатида, МОҚ бош котиби Ойбек Қосимов бундай ҳамкорлик Ўзбекистонда спортни ривожлантиришда катта муваффақият эканини таъкидлади.
«Бугун Ўзбекистон Олимпия ўйинлари ва халқаро мусобақаларда эришган ютуқлари туфайли жаҳон спорти марказларидан бирига айланди. Биз P&G каби глобал компаниянинг ҳомийси мақоми билан боғлиқ барча имкониятлар ва мажбуриятларни юқори баҳолаймиз. Сизнинг компаниянгиз Ўзбекистондаги Олимпия ҳаракати ғояларини қўллаб-қувватловчи қудратли кучга айланишига ишонамиз. Бизнинг умумий устувор вазифамиз — спорт орқали дунёни яхшироқ жойга айлантиришдир, бу маҳаллий спортчиларнинг янги ютуқларига туртки бўлади. Ҳамкорларимизнинг роли бизнинг доимий ривожланишимиз ва муваффақиятимиз учун ҳам муҳимдир. P&G`ни биз ғурурланадиган шерикларимиз рўйхатига қўшиш муҳим янгиликдир», — деб таъкидлади Ойбек Қосимов.
Procter & Gamble ҳақида
P&G — бутун дунё бўйлаб 5 миллиардга яқин истеъмолчиларга хизмат кўрсатиб, ишончли, сифатли ва етакчи брендларнинг кучли портфелларидан бирини таклиф этади, жумладан, Pampers, Tide, Ariel, Head&Shoulders, Always, Pantene, Fairy, Oral-B, Gillette, Safeguard, Venus, Old Spice, Lenor. P&G ҳамжамияти дунёнинг 70 га яқин мамлакатида фаолият юритади.

Компания Procter & Gamble международный партнёр олимпийских игр в Париже-2024 поддержит Олимпийское движение в Узбекистане. Компания подписала соглашения с Национальным олимпийским комитетом Узбекистана (НОК) о сотрудничестве. Также некоторые спортсмены, которые будут представлять Узбекистан на играх в Париже-2024, примут участие в маркетинговых мероприятиях P&G.
procter & gamble, реклама
«В P&G мы не только фокусируемся на разработке качественных продуктов, но и улучшаем жизнь людей с помощью наших эффективных общественных проектов, стремясь стать движущей силой роста и добра. Одной из ключевых областей, которым мы уделяем приоритетное внимание в наших общественных инициативах, является спорт, потому что, как P&G, мы всегда верим в исцеляющую и объединяющую силу спорта. Олимпийские игры — крупнейшее спортивное событие, за которым наблюдает весь мир. Как глобальный партнёр, мы впервые представили логотип P&G рядом с олимпийскими кольцами на зимних Олимпийских играх 2010 года в Ванкувере, и в настоящее время являемся одним из 12 крупнейших глобальных партнёров. Мы гордимся тем, что сегодня расширяем это партнёрство в Узбекистане, поскольку понимаем важность спорта как физического, так и умственного развития для прогресса общества и формирования здорового поколения. Поэтому в регионах, где мы работаем, мы стремимся делать все возможное для развития спортсменов и популяризации спортивной культуры. Будучи всемирным партнёром Международного олимпийского комитета и поддерживая олимпийское движение в Узбекистане, мы хотим внести свой вклад в повышение репутации страны в спорте. Мы также уверены, что национальная сборная порадует всех нас высокими результатами на играх в Париже-2024», — сказал Танкут Турнаоглу, председатель правления P&G в Турции, на Кавказе и в Центральной Азии.
В свою очередь, генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов сообщил, что такое сотрудничество является большим успехом для развития спорта в стране.
«Сегодня, благодаря достижениям на Олимпийских играх и проведённым международным соревнованиям, Узбекистан стал одним из центров мирового спорта. Мы высоко оцениваем все возможности и ответственность, связанные со статусом спонсора такой глобальной компании как P&G. Мы намерены использовать весь потенциал нашего партнёрства с вами для максимально широкого социального эффекта. Верим, что ваша компания станет мощной силой поддержки идеалов Олимпийского движения в Узбекистане. Наш общий приоритет — делать мир лучше с помощью спорта станет толчком к новым достижениям отечественных атлетов. Роль наших партнёров также важна для нашего постоянного развития и успеха. Добавление P&G в список наших партнёров, которыми мы гордимся, является важной новостью», — отметил Ойбек Касимов.
P&G обслуживает около пяти млрд потребителей по всему миру, предлагая один из мощных портфолио надёжных, качественных и ведущих брендов, включая Pampers, Tide, Ariel, Head&Shoulders, Always, Pantene, Fairy, Oral-B, Gillette, Safeguard, Venus, Old Spice, Lenor. Сообщество P&G работает примерно в 70 странах мира.