«Чилонзортумангаз» газ таъминоти бўлими маҳалла газчиси ва етакчи муҳандиси пора олишда гумон қилинмоқда. Бу ҳақда Бош прокуратура ҳузуридаги Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти матбуот хизмати хабар берди.
Қайд этилишича, Б.Ю. ва Х.С. «Карвонсарой» меҳмонхонасида фойдаланилган табиий газ учун тўловда аниқланган камчиликлар юзасидан баённома расмийлаштирган.
Бироқ қонуний чора кўриш учун ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органларига юбормаслик эвазига тадбиркордан 25 млн сўм талаб қилгани айтилмоқда. Ўтказилган тезкор тадбир давомида улар пулни олган вақтида ашёвий далиллар билан ушланган.
Ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 210-моддаси (Пора олиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

Инспектор газоснабжающего управления «Чилонзортумангаз» Б. Ю. и ведущий инженер С. А. подозреваются в получении взятки. Об этом сообщила пресс-служба Департамента при Генеральной прокуратуре Узбекистана.
В ходе оперативного мероприятия, проведённого сотрудниками департамента и ГУВД, стало известно, что сотрудники райгаза составили акт о выявленных недостатках по оплате природного газа в гостинице «Карвонсарой».
Далее они потребовали 25 млн сумов от владельца гостиницы в обмен на то, что этот документ не будет передан в правоохранительные органы для принятия законных мер. При получении денег они были задержаны.
Возбуждено уголовное дело по статье 210 (получение взятки) Уголовного кодекса Узбекистана, ведётся следствие.