Вазирлар Маҳкамасининг тегишли қарори билан, Шохрух Гуламов ҳамда Акрам Алиев инвестициялар, саноат ва савдо вазирига ўринбосар вазифасини бажарувчилар этиб тайинланди. Бу ҳақда бош вазир матбуот котиби Беҳзод Ҳидоятов маълум қилди.
Шохрух Хасанович Гуламов (1990 йилда туғилган) тайинловга қадар мазкур вазирликнинг халқаро ҳамкорлик департаменти бошлиғи лавозимида ишлаб келган. У, шунингдек, МДҲ Иқтисодий кенгаши ҳузуридаги Иқтисодий масалалар бўйича комиссияда Ўзбекистоннинг ваколатли вакили сифатида ҳам ишлаган.
Акрам Заирович Алиев (1991 йилда туғилган) эса вазирлик департаменти директори лавозимида ишлаган.
Вазирлар Маҳкамаси матбуот хизмати «Газета.uz»га ойдинлик киритишича, улар вакант турган вазир ўринбосарлари лавозимларига тайинланган.
Одатда вазир ўринбосарлари президент томонидан тайинланади, аммо ёшроқ амалдорларга вақтинча бажарувчи статуслари берилмоқда, шунинг учун қарор бош вазир томонидан қабул қилинган.

Постановлением Кабинета министров Шохрух Гуламов и Акрам Алиев назначены исполняющими обязанности заместителей министра инвестиций, промышленности и торговли Узбекистана, сообщил пресс-секретарь премьер-министра Бекзод Хидоятов.
Шохрух Хасанович Гуламов (1990 года рождения) ранее работал начальником отдела международного сотрудничества министерства. В прошлом он также работал полномочным представителем Узбекистана в Комиссии по экономическим вопросам при Экономическом совете СНГ.
Акрам Заирович Алиев (1991 года рождения) ранее возглавлял Департамент по работе с новыми инвесторами.
В пресс-службе Кабмина «Газете.uz» уточнили, что они назначены на вакантные должности заместителей министра.
Обычно заместителей министра назначает президент, однако молодые чиновники получили должности в статусе и. о., поэтому решение принимал премьер-министр.