Шавкат Мирзиёев 25 июнь куни амалий ташриф билан Ўзбекистонда бўлиб турган Россия ички ишлар вазири Владимир Колокольцевни қабул қилди. Бу ҳақда президент матбуот хизмати хабар берди.
Шавкат Мирзиёев яқинда Доғистонда содир этилган террорчилик хуружи оқибатида ҳалок бўлган ҳуқуқни муҳофаза қилиш идоралари ходимларининг оила аъзоларига ҳамдардлик ва далда сўзларини билдирди.
Учрашувда терроризм, экстремизм, наркотрафик ва уюшган жиноятчиликка қарши курашиш, шунингдек, киберхавфсизлик ва рақамли экспертиза соҳаларидаги ҳамкорликнинг долзарб жиҳатлари муҳокама қилинди.
Миграция соҳасида ҳамкорлик механизмларининг самарадорлигини ошириш масалаларига алоҳида эътибор қаратилди.
Бундан ташқари, Россия президентининг яқинда Тошкентга ташрифи чоғида эришилган келишувларнинг амалий ижроси масалалари кўриб чиқилди.

Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев 25 июня принял министра внутренних дел России Владимира Колокольцева, находящегося в стране с рабочим визитом. Об этом сообщила пресс-служба президента.
Шавкат Мирзиёев выразил соболезнования и слова поддержки родным и близким работников правоохранительных органов, погибших в результате недавнего террористического акта в Дагестане.
На встрече обсуждались актуальные аспекты взаимодействия по борьбе с терроризмом, экстремизмом, наркотрафиком и организованной преступностью, а также в сфере кибербезопасности и цифровой экспертизы.
Отдельное внимание уделено вопросам повышения эффективности механизмов сотрудничества в области миграции.
Кроме того, были рассмотрены вопросы реализации договорённостей, достигнутых в ходе недавнего визита президента РФ в Ташкент.