Asialuxe Travel туроператори ёз авжида чиққан вақтда аъло дам олиш учун топ-5 та йўналишни тақдим этди. Ҳар бир жойнинг такрорланмас муҳити чиройли архитектураси ва табиати, маҳаллий аҳолининг илиқ муносабати билан эсда қолади ва саёҳатни унутилмас тажрибага айлантиради.
Анталия, Туркия
Анталия пляжда дам олиш ва маданий таассуротларнинг яхши бирлашувини таклиф қилади. Ёзда об-ҳаво барқарор илиқ ва қуёшли, бу эса Ўртаер денгизининг тоза ва чиройли пляжларидан завқланишга имкон беради. Сайёҳлар кўплаб меҳмонхоналар орасидан ўз дид ва бюджетига мосини танлаши мумкин: ҳашаматли курортлардан бошлаб шинам бутик-меҳмонхоналаргача. Сувли боғлар, денгизда сайр, жипда сафари ва тунги шоу-дастурлардан иборат турли кўнгилочар тадбирлар ҳеч кимни эътиборсиз қолдирмайди.
Нималарни албатта кўриш керак: Калеичи эски шаҳри, Адриан дарвозаси, Хидирлик минораси, Дюден шаршаралари, Перге антик шаҳри.
Машҳур пляжлар: Лара, Коньяалти, Капуташ, Олимпос.
Анталияга рейслар ҳар куни бор: турпакетлар нархлари эса 872 АҚШ долларидан бошланади:
- тўрт юлдузли Beldibi Beach Hotel — 872 доллардан бошлаб;
- тўрт юлдузли Adalin Resort Hotel — 926 доллардан бошлаб;
- беш юлдузли Dobedan World Palace (аввалги Alva Donna World Palace) — 2108 доллардан бошлаб.
Бодрум, Туркия
Бодрум кундузи сокин ва кечаси жонли дам олишни хоҳлайдиганлар учун мос келади. Бу ерда сизни Эгей денгизининг илиқ суви ва табиий гўзалликлар кутмоқда. Кечаси шаҳардаги клуб ва барларда вақтни тонггача ўйин-кулги билан ўтказиш мумкин. Денгизга қараган тинч ресторанларда янги тутилган денгиз маҳсулотлари ва анъанавий туркча таомлардан баҳраманд бўлиш мумкин.
Нималар албатта кўришга арзийди: Галикарнас мақбараси, Миндос дарвозаси, Муқаддас Пётр қасри, Милта Марина соҳили.
Машҳур пляжлар: Марказий шаҳар пляжи, Торба, Битез, Гельтюркбюкю, Гюмбет.
Рейслар ҳафтасига икки марта — чоршанба ва шанба кунлари амалга оширилади, турпакетлар нархлари 611 доллардан бошланади:
- уч юлдузли Salinas Hotel Bodrum — 611 доллардан бошлаб;
- уч юлдузли Moonlight Hotel — 622 доллардан бошлаб;
- тўрт юлдузли La Quinta by Wyndham Bodrum — 820 доллардан бошлаб.
Даламан, Туркия
Ўзининг сокин муҳити билан танилган Даламан оилалар ва шаҳар ҳаётидан дам олишни хоҳлайдиганлар орасида машҳур. Курорт меҳмонлари яқин ороллар, лойли ва термал булоқларга боришлари, Фетхие ва Мармарис шаҳарларига ташриф буюришлари мумкин.
Фетхие ажойиб пляжлари ва шаффоф суви билан танилган, бу ерда Ликия мақбаралари билан қадимий вайроналарни кўриш ҳамда чиройли соҳилда сайр қилиш мумкин.
Мармарис анчадан бери «европача» курорт номига эгалик қилади: тор кўчалар, оппоқ уйлар, тоғлар, бандаргоҳлар ва қадимий бинолар. Ушбу жойлар дам олишни хилма-хил қилиб, ёрқин таассуротлар тақдим этади.
Нималарни албатта кўриш керак: Олудениз лагунаси, қадимий мақбаралар, Кёйжегиз кўли, Каунос вайронаси, тошбақалар питомниги, Каякёй шарпа шаҳри, Клеопатра ороли.
Кўриш керак бўлган пляжлар: Олудениз, Саригерме, Истузу.
Нархи: 732 АҚШ долларидан бошлаб.
Рейслар ҳар жума кунлари амалга оширилади, турпакетлар нархлари эса 830 доллардан бошланади.
- тўрт юлдузли Pineta Club Hotel — 830 доллардан бошлаб;
- уч юлдузли Meric Hotel Turunc — 903 доллардан бошлаб;
- беш юлдузли Liberty Fabay Hotel — 2176 доллардан бошлаб.
Бургас, Болгария
Бургас Қора денгиз қирғоғида жойлашган, сайёҳларга бой ва хилма-хил дам олишни таклиф қилади. Шаҳар тарихий музейлар, ранг-баранг кўлларга бой, июлда эса — мусиқий, театр ва ҳатто қумли фестиваллар жуда кўп бўлади. Маҳаллий ресторанлар Болгария таомларининг кенг танловини таклиф қилади, кўплаб дўконлар ва бозорлар эса уникал сувенирларни харид қилишга имкон беради.
Нималарни албатта кўриш керак: See Garden боғи, Муқаддас Анастасия ороли, Странжа қўриқхонаси, Несебр шаҳри.
Яхши пляжлар: Марказий, Шимолий, Сарафово, Росенец.
Нархи: 1507 АҚШ долларидан бошлаб.
Рейслар ҳар якшанба кунлари амалга оширилади, турпакетлар нархлари эса 1507 доллардан бошланади:
- тўрт юлдузли Liberty Fabay Hotel — 2176 доллардан бошлаб.
Карлови Вари, Чехия
Карлови Вари — Европанинг таниқли курортларидан бири. Ушбу шаҳар атрофида кўплаб санаторий ва спа-меҳмонхоналар қурилган шифобахш минерал булоқлари билан танилган.
Соғломлаштириш дастурлари билан бир қаторда, шаҳар бетакрор архитектурага эга қадимий марказ бўйлаб сайр қилишни таклиф қилади. Гурманлар эса Чехиянинг мазали таомларини тақдим этадиган маҳаллий ресторанларни яхши баҳолашади.
Нималарни албатта кўриш керак: «Гёте» ва «Диана» кузатув миноралари, Мария Магдалина черкови, Рождество уйи, Мозер шишалар музейи.
Булоқлар: Милл колоннадаси, Гейзер колоннадаси, Боғ колоннадаси, «Термал» меҳмонхонасининг очиқ бассейни, Қаср колоннадаси.
Рейслар 2 ҳафтада 1 марта — пайшанба кунлари амалга оширилади, турпакетлар нархлари эса 1607 доллардан бошланади.
- тўрт юлдузли Bristol Main Building — 1700 доллардан бошлаб;
- тўрт юлдузли SPA Hotel Čajkovskij — 1733 доллардан бошлаб;
- беш юлдузли Ambassador Narodni Dum — 1607 доллардан бошлаб.
Нархга Uzbekistan Airways компанияси орқали парвоз, трансфер, меҳмонхонада яшаш, концепция бўйича овқатланиш ва тиббий суғурта ҳам киради.
Uzbekistan Airways билан барча шаҳарларга тўғридан-тўғри рейслар мавжуд, бу эса қулай ва хавфсиз етиб олишни кафолатлайди.
Asialuxe Travel барча талабларингизни инобатга олган ҳолда, исталган йўналишга комплекс туристик тўплам танлашга ёрдам беради. Туристик тўпламларни мамлакатнинг барча туристик агентликларида харид қилиш мумкин.
Нархлар икки кишилик жойда бир киши учун кўрсатилган ва эълон қўйилган вақтда амал қилади.
Туристик тўпламлар ва таклифлар ҳақида батафсил маълумотни туроператор сайтида ҳамда (+998) 71−201−77−77 ёки 1111 телефонлари орқали олишингиз мумкин.

Туроператор Asialuxe Travel представил топ-5 направлений, где вы сможете провести отличный отдых в разгар лета. Неповторимая атмосфера каждого места запомнится самобытной архитектурой, красивой природой, теплотой местных жителей и превратит ваше путешествие в незабываемый опыт.
Анталья, Турция
Анталья предлагает отличное сочетание пляжного отдыха и культурных впечатлений. Летом здесь стабильно тёплая и солнечная погода, что даёт возможность наслаждаться чистыми и красивыми пляжами Средиземного моря. Туристы могут выбрать из множества отелей на любой вкус и бюджет: от роскошных курортов до уютных бутик-отелей. Разнообразие развлекательных мероприятий, включая водные парки, морские прогулки, сафари на джипах и вечерние шоу-программы, не оставят никого равнодушными.
Что обязательно стоит посмотреть: старый город Калеичи, ворота Адриана, башню Хыдырлык, Дюденские водопады, античный город Перге.
Топовые пляжи: Лара, Коньяалты, Капуташ, Олимпос.
Прямые рейсы в Анталью имеются каждый день, а цены турпакетов начинаются от 872 долларов США:
- четырехзвездный Beldibi Beach Hotel — от 872 долларов;
- четырехзвездный Adalin Resort Hotel — от 926 долларов;
- пятизвездный Dobedan World Palace (бывш. Alva Donna World Palace) — от 2108 долларов.
Бодрум, Турция
Бодрум хорошо подходит для тех, кто ищет спокойный отдых днём и оживлённый — ночью. Здесь вас ждут тёплые воды Эгейского моря и природные красоты. По вечерам город преображается, предлагая множество клубов и баров, где можно весело провести время до утра. Местная кухня славится свежими морепродуктами и традиционными турецкими блюдами, которые можно попробовать в тихих ресторанах с видом на море.
Что обязательно стоит посмотреть: Галикарнасский мавзолей, ворота Миндоса, замок Святого Петра, набережная Милта Марина.
Известнвые пляжи: Центральный городской пляж, Торба, Битез, Гельтюркбюкю, Гюмбет.
Рейсы выполняются два раза в неделю по средам и субботам, а цены на турпакеты начинаются от 611 долларов:
- трехзвездный Salinas Hotel Bodrum — от 611 долларов;
- трехзвездный Moonlight Hotel — от 622 долларов;
- четырехзвездный La Quinta by Wyndham Bodrum — от 820 долларов.
Даламан, Турция
Даламан, будучи известным спокойной атмосферой, особенно популярен среди семей и тех, кто хочет сбежать от городской суеты. Гости курорта могут отправиться в морские прогулки по ближайшим островам, посетить грязевые и термальные источники, а также посетить знаменитые города Фетхие и Мармарис. Фетхие славится своими великолепными пляжами и кристально чистой водой. Здесь можно увидеть древние руины, включая Ликийские гробницы, а также прогуляться по живописной набережной. Мармарис давно закрепил за собой славу «европейского» курорта: узкие улочки, белые дома с разноцветной черепицей, горы, гавани и старинные здания. Эти места разнообразят ваш отдых и подарят яркие впечатления.
Что обязательно стоит посмотреть: лагуна Олюдениз, древние гробницы, озеро Кёйджегиз, руины Кауноса, черепаший питомник, город-призрак Каякёй, остров Клеопатры.
Топовые пляжи: Олюдениз, Саригерме, Истузу.
Рейсы выполняются каждую пятницу, цены на турпакеты начинаются от 830 долларов:
- четырехзвездный Pineta Club Hotel — от 830 долларов;
- трехзвездный Meric Hotel Turunc — от 903 долларов;
- пятизвездный Liberty Fabay Hotel — от 2176 долларов.
Бургас, Болгария
Бургас, оживлённый прибрежный город на черноморском побережье Болгарии, предлагает туристам богатый и разнообразный отдых. Город богат на исторические музеи, красочные озера, а особенно в июле — на музыкальные, театральные и даже песочные фестивали. Местные рестораны предлагают широкий выбор блюд болгарской кухни, а многочисленные магазины и рынки дают возможность приобрести уникальные сувениры.
Что обязательно стоит посмотреть: приморский парк Морская градина, остров Святой Анастасии, заповедник Странджа, город Несебр.
Популярные пляжи: Центральный, Северный, Сарафово, Росенец.
Рейсы выполняются каждое воскресенье, а цены на турпакеты начинаются от 1507 долларов:
- трехзвездный Kamenets Nessebar — от 1507 долларов;
- четырехзвездный Diamond — от 1539 долларов;
- четырехзвездный Festa Via Pontica — от 1869 долларов.
Карловы Вары, Чехия
Карловы Вары — один из известных курортов Европы. Этот город славится целебными минеральными источниками, вокруг которых и построены многочисленные санатории и спа-отели. Помимо оздоровительных программ, город предлагает живописные прогулки по историческому центру с его элегантной архитектурой. Гурманы оценят местные рестораны, предлагающие изысканные блюда чешской кухни.
Что обязательно стоит посмотреть: обзорные башни «Гёте» и «Диана», костёл Святой Марии Магдалины, дом Рождества, музей стекла Мозер.
Источники: Мельничная колоннада, Гейзерная колоннада, Садовая колоннада, открытый бассейн отеля «Термал», Замковая колоннада.
Рейсы выполняются один раз в 2 недели по четвергам, а цены на турпакеты начинаются от 1700 долларов:
- четырехзвездный Bristol Main Building — от 1700 долларов;
- четырехзвездный SPA Hotel Čajkovskij — от 1733 долларов;
- четырехзвездный Anglicky Dvur — от 1734 долларов.
Во все города доступны прямые рейсы на крыльях Uzbekistan Airways, что гарантирует комфортный и безопасный перелёт до места назначения.
Asialuxe Travel поможет подобрать комплексный турпакет в любое из направлений с учётом всех ваших потребностей. В турпакет входят:
- авиаперелет на самолётах Uzbekistan Airways;
- трансфер аэропорт-отель-аэропорт;
- проживание;
- питание по концепции отеля;
- медицинская страховка.
Приобрести турпакеты можно во всех турагентствах страны.
Более подробную информацию о турпакетах и предложениях можно получить на сайте, также по телефонам: (+998) 71−201−77−77 или 1111.