Президент Шавкат Мирзиёев туғилган кунида ишда, кечки пайтни оиласи даврасида камтарона ўтказади. Бу ҳақда «Газета.uz»га давлат раҳбари матбуот котиби Шерзод Асадов маълум қилди.
«Давлат раҳбари туғилган кунида ишламоқда, оқшомни эса оиласи даврасида камтарона ўтказади. Хорижий давлатлар раҳбарлари билан бир қатор телефон мулоқотлари ҳам режалаштирилган», — деди матбуот котиби.
Унинг сўзларига кўра, президент совғалар қабул қилмайди. Анъанага кўра, шу куни хорижий давлатлар, ҳукуматлар ва парламентлар, халқаро ва минтақавий ташкилотлар раҳбарлари, таниқли сиёсий ҳамда жамоат арбобларидан ёзма табрикномалар келади.
Маълумот учун, 24 июль куни Шавкат Мирзиёев 67 ёшга тўлди. У Жиззах вилояти Зомин туманида туғилган.

Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев в свой день рождения находится на рабочем месте, а вечер проведёт скромно в кругу семьи. Об этом «Газете.uz» сообщил пресс-секретарь главы государства Шерзод Асадов.
«Глава государства в свой день рождения работает, а вечер проведёт скромно в кругу семьи. Запланирован ряд телефонных разговоров с иностранными лидерами», — отметил пресс-секретарь.
По его словам, президент не принимает подарков. Традиционно в этот день поступают письменные послания с поздравлениями от глав иностранных государств, правительств и парламентов, международных и региональных организаций, видных политических и общественных деятелей.