Технологиялар ва рақамли платформаларнинг ривожланиши билан кўчмас мулк сотиб олиш осонроқ ва қулайроқ бўлиб бормоқда. Ўзбекистон бозорида 2023 йилдан буён фаолият юритиб келаётган ва Марказий Осиёдаги етакчи қурилиш компанияларидан бири бўлиб келаётган Қозоғистоннинг BI Group девелоперлик компанияси ўз мижозларига уникал имкониятни таклиф қилди. Энди BI Group компаниясидан шинам уй-жойларни бутунлай онлайн тарзда харид қилиш мумкин.
Қаерда эканингиз умуман муҳим эмас — интернетга кириш имкониятингиз бўлса етарли.
Ушбу уникал опция бир қатор афзалликларга эга:
- дунёнинг исталган нуқтасидан мулоқотга киришиш: энди компания офисига келишнинг ҳожати йўқ;
- жараённинг соддалиги: компаниянинг шахсий BIG App мобиль иловаси орқали квартира сотиб олиш мумкин бўлади;
- мониторингнинг осонлиги: қурилиш жараёнини иловада бевосита онлайн кузатиш мумкин;
- тўловнинг қулайлиги: квартира сотиб олиш жараёнидаги тўловни PayMe иловаси орқали қўшимча комиссиясиз амалга ошириш мумкин.
Мамлакатларидан узоқда бўлган харидорлар BI Group`da кўчмас мулкни онлайн харид қилиш қулайлиги ва осонлигига баҳо берди:
«Бугунги кунда компаниямиз ўз олди-сотди шартномаларини муваффақиятли расмийлаштириш ишларини нафақат Ўзбекистонда амалга оширмоқда, балки ҳозир Канада ва АҚШда яшаётган Ўзбекистон фуқаролари ҳам биздан кўчмас мулк сотиб олади», — деди BI Group Tashkent сотув департаменти директори Мадияр Ибраимханов.
Ўзбекистон фуқароларига кўрсатилаётган юқори сифатли хизмат квартира сотиб олиш жараёнини анча соддалаштириб, вақт ва маблағни тежашга ёрдам беради.

С развитием технологий и цифровых платформ покупка недвижимости становится проще и доступнее. Отличную возможность клиентам предложила казахстанская девелоперская компания BI Group — один из ведущих застройщиков Центральной Азии, работающий на рынке Узбекистана с 2023 года. Приобрести комфортное жилье от BI теперь можно полностью онлайн.
Не имеет значения даже ваше фактическое местоположение — достаточно иметь под рукой доступ в интернет.
У этой уникальной опции сразу несколько преимуществ:
- доступ из любой точки мира: больше нет необходимости посещать офис компании;
- простота процесса: приобрести квартиру даёт возможность собственное мобильное приложение компании — BIG App;
- лёгкость мониторинга: наблюдать за ходом строительства в режиме онлайн можно также прямо в приложении;
- удобство оплаты: оплатить покупку квартиры можно через приложение payme без дополнительных комиссий.
Покупатели, находящиеся за пределами страны, уже оценили удобство и простоту онлайн-покупки недвижимости в BI Group.
«Сегодня у нашей компании уже есть успешные кейсы оформления сделок не только на территории Узбекистана. К примеру, у нас приобрели недвижимость граждане Узбекистана, которые сейчас находятся в Канаде и США», — поделился директор департамента продаж BI Group Tashkent Мадияр Ибраимханов.
Высококлассный сервис, предложенный узбекистанцам, значительно упрощает процесс приобретения квартиры и даёт возможность экономить время и деньги.