23 август куни Тошкентдаги Hyatt Regency меҳмонхонасида Жанубий Кореянинг BC Card тўлов тизими бош директори Чои Вон Сеок ва «Миллий банклараро процессинг маркази» АЖ (МБПМ) бошқарув раисининг биринчи ўринбосари Мақсад Муҳиддинов иштирокида икки тўлов тизимини ўзаро интеграция қилиш тўғрисидаги битимни имзолаш маросими бўлиб ўтди. МБПМ Ўзбекистондаги HUMO тўлов тизими оператори ҳисобланади.
«Компанияларимиз ўртасида бундай ҳамкорликни йўлга қўйиш нақдсиз тўловлар йўналишида халқаро муносабатларни ривожлантиришга хизмат қилади, шунингдек, HUMO картаси эгалари ва BC Card эгаларига ўз маҳаллий карталаридан иккала мамлакатда фойдаланиш имконини беради», — деб таъкидлади Мақсад Муҳиддинов.
bc card, humo, реклама
Унинг сўзларига кўра, тизимлар ўртасидаги интеграция туфайли КореядагиЎзбекистон фуқоролари учун тўловлар ва молиявий операцияларни амалга оширишда қулай шароитлар яратилади.
2022 йилнинг ёзидан бошлаб Ўзбекистон фуқаролари Грузияда HUMO карталаридан чекловларсиз фойдаланиш: савдо нуқталарида тўловни амалга ошириш, TBC Bank банкоматлари орқали нақд пул олиш имкониятига эга бўлганди.

23 августа в отеле Hyatt Regency в Ташкенте при участии генерального директора платёжной системы BC Card Чой Вон Сока и первого заместителя председателя правления АО «Национальный межбанковский процессинговый центр» (НМПЦ) Максада Мухитдинова состоялась церемония подписания соглашения о взаимной интеграции двух платёжных систем.
НМПЦ является оператором Национальной платёжной системы Узбекистана и оператором платёжной системы HUMO.
bc card, humo, реклама
«Создание такого сотрудничества между нашими компаниями способствует развитию международных отношений в сфере безналичных платежей, а также создаёт возможность для владельцев карт HUMO и владельцев карт BC Card использовать свои местные карты в обеих странах», — отметил Максад Мухитдинов.
По его словам, благодаря интеграции между системами будут созданы комфортные условия при оплатах и финансовых операциях для граждан Узбекистана, находящихся в Корее.
С лета 2022 года граждане Узбекистана имеют возможность беспрепятственно пользоваться картами HUMO по Грузии: совершать оплату в торговых точках и получать наличные средства через банкоматы TBC Bank.