Президент Шавкат Мирзиёев жума куни Бухорога борди, дея хабар берди «Ўзбекистон 24» телеканали ўша куни кечки хабарида.
Телеканал хабарига кўра, давлат раҳбари вилоятни ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш, аввалги ташрифлар давомида берилган вазифалар ижроси билан танишган.
Шунингдек, у қадимий шаҳарнинг диққатга сазовор жойлари билан танишиш мақсадида Бухорода бўлиб турган Қозоғистоннинг биринчи президенти Нурсултон Назарбоев билан норасмий учрашув ўтказган.
Бухоронинг муқаддас қадамжоларини зиёрат қилиш чоғида бундай масканларнинг жамият ҳаётидаги, айниқса, ёшлар тарбиясидаги ўрни, маърифий аҳамиятига эътибор қаратилди, дейилади хабарда.

Президент Шавкат Мирзиёев в пятницу прибыл в Бухару, сообщил в позднем выпуске новостей в этот день телеканал «Узбекистан 24».
По сообщению канала, глава государства ознакомился с социально-экономическим развитием региона и исполнением поручений, данных им в ходе предыдущих визитов в область.
Он также провёл неформальную встречу с первым президентом Казахстана Нурсултаном Назарбаевым, находившимся в Бухаре, как сообщил телеканал, для знакомства с достопримечательностями древнего города.
Посещая священные места Бухары, они обсудили роль таких мест в жизни общества, особенно в воспитании молодёжи, и их важность с просветительской точки зрения, говорится в сообщении.