Тошкентда STO немис бўёқлари шоуруми очилди, у фасадлар ва интерьерлар учун инновацион ечимларни таклиф этади. STO фасад иссиқлик изоляцияси тизимлари, гипслар, бўёқлар, акустик тизимлар ва бетонни ҳимоя қилиш бўйича дунёда етакчи ҳисобланади. STO маҳсулотлари қатъий стандартларга жавоб беради ва улкан лойиҳаларни амалга оширишга имкон беради.
STO SE & Со. компанияси 185 йилдан ортиқ вақт давомида юқори технологияли ва экологик тоза маҳсулотларни таклиф қилиб, материаллар ишлаб чиқаришда етакчилик қилмоқда. 1,8 миллиард евродан ортиқ айланмали компания амал қиладиган фалсафа: «STO — онгли равишда қуриш».
STO жаҳон бозорида ўзининг пухта ўйлангани билан ҳайратга соладиган ноёб маҳсулотлари билан ажралиб туради.
StoLotusan — лотус услубида яратилган фасад бўёғи. Гидрофобик сирт туфайли сув томчилари пастга думалаб силжийди, бу эса уларни тоза ва чиройли сақлашга ёрдам беради.
Фотокаталитик интерьер бўёғи — ички ҳавони тозалаш учун инқилобий ечим. У зарарли моддаларни парчалайди ва ҳидларни йўқ қилади. Мат ва дисперсив, соғлиқ учун хавфсиз, эритувчисиз. Девор ва шифтлар учун идеал, EN 13300 бўйича нам тозалашга мувофиқ 1-тоифа қоплама ва 2-тоифа қаршиликка эга. HoReCa, меҳмонхоналар ва ресторанлар учун тавсия этилади.
StoColor Puran Satin — экстремал муҳит учун ультра бардошли полиуретан бўёқ. Дезинфекциялаш воситалари, кислоталар ва ишқорларга чидамли. Гигиена ва ишлаш талаблари юқори бўлган хоналардаги девор ва шифтларга мос тушади: операция хоналари, лабораториялар ва стерилизация. Сувга асосланган икки компонентли формула тиббий муассасалар учун сертификатланган, тез-тез ювишга чидамли.
StoColor X-black — фасадни ташқи иссиқликдан ҳимоя қилиш. StoTherm Classic иссиқлик сақловчи тизими 50 йилдан ортиқ вақт давомида етакчи бўлиб келмоқда. StoColor X-black — биноларни ташқи иссиқликдан ҳимоя қилиб, қуёш иссиқлигини акс эттирувчи фасадли бўёқ. EPS иссиқлик сақловчи тизими билан тўқ рангли фасадларни энди 80 °C гача қизиб кетишнинг олдини оладиган NIR технологияси ёрдамида ишлатиш мумкин.
StoColor PuraClean — мактаблар, меҳмонхоналар ва ресторанлар каби интенсив фойдаланиш ва юқори ифлосланиш даражаси бўлган хоналар учун бўёқ. У доғлар билан осонликча курашади ва узоқ муддатли ҳимояни таъминлайди.
Сариқ рангли STO челаги немис сифати ва ишончлилигининг рамзи бўлиб, мукаммал таъмирлашга интилаётган ва энг яхши материалларни танлайдиганлар учун юқори стандартларни ифодалайди.
STO маҳсулотларини қаердан сотиб олиш мумкин
Ўзбекистонда STO маҳсулотларини IBS Group компаниясининг расмий ҳамкоридан харид қилиш мумкин. Ассортимент қуйидагиларни ўз ичига олади:
- бўёқлар;
- грунтовкалар;
- фасад тизимлари;
- шпаклёвкалар;
- елимлар;
- армирловчи аралашмалар;
- декоратив қопламалар.
Маҳсулотлар тўғридан-тўғри Германиядан етказиб берилади ва сифат 100 фоиз кафолатланади.
Шоурум очилиши муносабати билан компания маҳсулотларга 10 фоизлик чегирма тақдим этади. Шунингдек, компания қурилиш компаниялари, архитекторлар ва интерьер дизайнерларини ҳамкорликка таклиф қилади.

В Ташкенте открылся шоурум немецких красок STO, предлагающий инновационные решения для фасадов и интерьеров. STO — мировой производитель фасадных теплоизоляционных систем, штукатурок, красок, акустических систем и средств защиты бетона. Продукция STO соответствует строгим стандартам и позволяет реализовывать амбициозные проекты.
Компания STO SE & Co. более 185 лет является топом в производстве материалов, предлагая высокотехнологичные и экологичные продукты. С оборотом свыше 1,8 млрд евро компания придерживается философии: «STO — строить осознанно».
На мировом рынке STO выделяется своими уникальными продуктами, которые удивляют своей продуманностью.
StoLotusan — фасадная краска, созданная по принципу лотоса. Благодаря гидрофобной поверхности капли воды вместе с грязью скатываются с фасадов, что помогает им оставаться чистыми и красивыми.
Фотокаталитическая интерьерная краска — революционное решение для очистки воздуха в помещениях. Она разлагает вредные вещества и устраняет запахи. Матовая и дисперсионная, безопасная для здоровья, без растворителей. Отлично подходит для стен и потолков, обладает первым классом укрывистости и вторым классом устойчивости к влажной уборке по EN 13300. Рекомендуется для HoReCa, гостиниц и ресторанов.
StoColor Puran Satin — ультрапрочная полиуретановая краска для экстремальных условий. Устойчива к воздействию дезинфицирующих средств, кислот и щелочей. Подходит для стен и потолков в помещениях с высокими требованиями к гигиене и эксплуатации — операционные, лаборатории и стерилизационные. Двухкомпонентная формула на водной основе сертифицирована для медучреждений, устойчива к частому мытью.
StoColor X-black — защита фасада от перегрева. Система утепления StoTherm Classic остаётся одной из ведущих более 50 лет. StoColor X-black — фасадная краска, которая отражает солнечное тепло, защищая здания от перегрева. Тёмные фасады теперь можно использовать с утеплителем EPS благодаря технологии NIR, которая предотвращает перегрев до 80 °C.
StoColor PuraClean — краска для помещений с интенсивным использованием и высоким уровнем загрязнений, таких как школы, гостиницы и рестораны. Она легко справляется с пятнами и обеспечивает долговечную защиту.
Жёлтое ведро Sto — символ немецкого качества и надёжности, который олицетворяет высокие стандарты для тех, кто стремится к отличному ремонту и выбирает оптимальные материалы.
Где купить продукцию STO
В Узбекистане продукцию STO можно приобрести у официального партнёра IBS Group. Ассортимент включает:
- краски;
- грунтовки;
- фасадные системы;
- шпаклёвки;
- клеи;
- армирующие смеси;
- декоративные покрытия.
Товары поставляются напрямую из Германии, гарантируя 100-процентное качество.
В честь открытия шоурума компания дарит 10-процентную скидку на продукцию. Также компания приглашает к сотрудничеству строительные компании, архитекторов и интерьерных дизайнеров.
STO — строить осознанно — это философия, направленная на создание долговечных и экологичных проектов.