APEX INSURANCE 2024 йил 14 сентябрдан 6 октябргача Ўзбекистонда бўлиб ўтаётган FIFA Futsal World Cup Uzbekistan 2024 ўнинчи жаҳон чемпионатининг расмий ҳамкори бўлганини фахр билан маълум қилади. Шуниси эътиборга лойиқки, Ўзбекистон FIFA жаҳон чемпионатини қабул қилган Марказий Осиёдаги биринчи давлат бўлди. Минтақа учун улкан аҳамиятга эга бўлган ушбу жаҳон чемпионати мамлакатда профессионал футболни ривожлантириш йўлидаги муҳим қадамлардан бири бўлиб, APEX INSURANCE ушбу йирик спорт тадбирининг юқори савияда ўтказилишига ўз ҳиссасини қўшиш имкониятидан мамнун.
APEX INSURANCE, шунингдек, чемпионат ташкилотчиларининг учинчи шахслар олдидаги жавобгарлигини ҳам суғурталади, ушбу суғурта кутилмаган вазиятлар оқибатида иштирокчиларнинг ҳамда мухлисларнинг ҳаётига, соғлиғига ва мол-мулкига етказилиши мумкин бўлган зарарларни қоплаб беришни назарда тутади. Суғурта мусобақанинг барча босқичларида, ҳар бир мезбонлик қилувчи шаҳарларда амал қилади, бу эса ушбу улкан спорт тадбирининг ҳар бир ўйини ишончли ҳимояда ва муваффақиятли тарзда ўтказилишини таъминлайди.
Нафақат футболни, балки бокс, дзюдо, триатлон ва от спорти каби бошқа спорт турларини ҳам қўллаб-қувватловчи APEX INSURANCE ушбу ҳамкорликни Ўзбекистонда спорт маданиятини ривожлантириш, мусобақалар савиясини юксалтириш ва мамлакат футболини жаҳон ареналарида рақобатбардош даражага етказишга ҳисса қўшиш учун ажойиб имконият деб билади.
«Ижтимоий масъул бизнес сифатида бундай нуфузли спорт тадбирини ташкил этишда ушбу спорт турининг халқаро бошқарув органи — FIFA билан ҳамкор бўлиш ва бу орқали спортчиларимизнинг жаҳон майдонларидаги ғалабаларини қўллаб-қувватлаш биз учун беқиёс шарафдир. Бу, ўз навбатида, мамлакатимизда соғлом турмуш тарзини оммалаштириш ва иқтидорли ёш футболчилар салоҳиятини кашф қилиш ҳамда уларнинг фаолиятини рағбатлантиришга бўлган интилишимизни ҳам яққол намоён этади», — деди бошқарув раиси Жаҳонгир Юнусов.

APEX INSURANCE с гордостью сообщает о своём официальном партнёрстве десятого Чемпионата мира по футзалу FIFA Futsal World Cup Uzbekistan 2024, который проходит в трёх городах Узбекистана — Андижане, Бухаре и Ташкенте с 14 сентября по 6 октября. Узбекистан стал первой страной Центральной Азии, принявшей Чемпионат мира по футзалу FIFA.
Чемпионат мира, имеющий большое значение для региона, является одним из важных шагов на пути развития профессионального футбола в Узбекистане, и APEX INSURANCE с воодушевлением оказывает поддержку в организации этого масштабного спортивного мероприятия на высочайшем уровне.
APEX INSURANCE также застраховал ответственность организаторов чемпионата перед третьими лицами, который покрывает непредвиденные ситуации, связанные с повреждением здоровья, жизни и имущества участников и зрителей. Страхование будет действовать на всех этапах турнира в каждом из принимающих городов, обеспечивая надёжную защиту и уверенность в проведении каждого матча этого грандиозного спортивного события.
APEX INSURANCE всесторонне поддерживают не только футбол, но и другие виды спорта, такие как бокс, дзюдо, триатлон и конный спорт, видит в данном партнёрстве прекрасную возможность внести свой вклад в развитие спортивной культуры Узбекистана, способствовать повышению уровня спортивных соревнований и вывести национальный футбол к конкурентоспособному уровню на международной арене.
«Сотрудничество с FIFA, международным руководящим органом этого вида спорта, в организации столь престижного спортивного события — это большая привилегия для нас, как для социально ответственного бизнеса. Это открывает возможность внести свой вклад в будущие победы наших спортсменов на международной арене. В свою очередь, это партнёрство показывает наше стремление вдохновлять общество на здоровый образ жизни, создавать условия для раскрытия талантов молодых спортсменов и оказывать им всестороннюю поддержку на пути к достижению спортивных вершин», — сказал председатель правления APEX INSURANCE, Жахонгир Юнусов.