Қорақалпоғистондаги «Довуд-ота» чегара-божхона постида оғирлиги 18 килограммдан ортиқ бўлган мефедронни Ўзбекистонга олиб киришга уринишнинг олди олинди, дея хабар қилмоқда Божхона қўмитаси матбуот хизмати.
Ўзбекистон ҳудудига кириб келган Lada Largus автомашинаси кўздан кечириш чоғида автомобилнинг юк бўлимидаги иккита овоз кучайтиргич (колонка) божхоначилар эътиборини тортган. Қурилмаларнинг ичига ёт жисмлар жойланган бўлган
Холислар иштирокида колонкалар очилганида, уларнинг ичидан 36 дона полиетилен ўрам топилган. Марказий божхона лабораторияси хулосасига кўра, ўрамларда оғирлиги 18,089 кг бўлган синтетик мефедрон препарати бўлган.

На погранично-таможенном посту «Довуд ота» была пресечена попытка ввоза в страну мефедрона весом более 18 кг, сообщила пресс-служба Таможенного комитета при Министерстве экономики и финансов.
Во время осмотра автомобиля Lada Largus, прибывшего в Узбекистан, внимание таможенников привлекли два звуковых усилителя (колонки) в грузовом отсеке автомобиля, так как внутри находились подозрительные предметы.
При участии понятых колонки вскрыли. Внутри них были обнаружены 36 полиэтиленовых пакетов. Согласно заключению Центральной таможенной лаборатории, в пакетах оказался синтетический наркотик мефедрон весом 18,089 кг.