Президентнинг тегишли фармони билан Комил Исмоилович Алламжонов бошқа ишга ўтиши муносабати сабабли Президент администрацияси Ахборот сиёсати департаментининг раҳбари лавозимидан озод этилди. Бу ҳақда Шерзод Асадов маълум қилди.
Комил Алламжонов ушбу лавозимни бир йилдан сал кўпроқ вақт аввал эгаллаганди, унгача — 2022 йил июлидан Президент администрацияси раҳбарининг жамоатчилик фикри ва ахборот сиёсатини ўрганиш бўйича ўринбосари лавозимида ишлаган.
Президент матбуот котиби хабарида шундай дейилади: «Комил Алламжонов юртимизда сўз эркинлигини ривожлантириш, давлат органлари фаолиятининг очиқлигини таъминлаш ва халқ таълими тизимини такомиллаштириш бўйича президентимиз белгилаб берган устувор вазифаларни амалга оширишда катта натижаларга эришди».
«Комил Исмоилович билан яқиндан ишлаган кўп сонли ҳамкасбларимиз қаторида унинг касбий маҳоратини юксак баҳолаб, келгусидаги фаолиятида улкан зафар ва муваффақиятлар тилаб қоламан», — таъкидлади Шерзод Асадов.
Комил Алламжонов (1984 й. т.) Ўзбекистон давлат санъат ва маданият институти (2006) ва Тошкент давлат иқтисодиёт университети (2010) битирувчиси.
2020−2022 йилларда Масс-медиани қўллаб-қувватлаш фонди васийлик кенгаши раиси бўлган.
Аввалроқ 2018 йил ноябрь ойидан Президент Администрацияси ҳузуридаги Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги (2019 йил февралда Ўзбекистон Матбуот ва ахборот агентлиги негизида ташкил этилган) директори лавозимида ишлаб келган.
Бунгача у президент матбуот котиби ва бир вақтнинг ўзида давлат маъмурияти раҳбари ўринбосари лавозимларида ишлаган.
2009−2013 йилларда Давлат солиқ қўмитаси раисининг ахборот хизмати раҳбари — матбуот котиби, 2005−2009 йилларда эса ДСҚ ахборот хизмати бошлиғи в.б. сифатида фаолият юритган.
У Avtotest автомактаби ва Autodriver Study ҳайдовчилардан имтиҳон олиш маркази, «Солиқ инфо» газетаси, BEM бухгалтерия фаолиятини автоматлаштириш дастури ва бошқа лойиҳалар асосчиси.
2022 йил кузида Финляндия таълим тажрибасини Ўзбекистонда жорий этишни мувофиқлаштириш вазифаси Комил Алламжоновга топширилган эди.

Комил Исмоилович Алламжонов освобождён от должности руководителя Департамента информационной политики Администрации президента Узбекистана в связи с переходом на другую работу. Указ об этом подписал президент Шавкат Мирзиёев, сообщил его пресс-секретарь Шерзод Асадов.
Комил Алламжонов занимал этот пост немногим более одного года, а до этого — с июля 2022 года — работал заместителем главы Администрации президента, ответственным за изучение общественного мнения и информационную политику.
В сообщении пресс-секретаря президента говорится: «Комил Алламжонов добился больших успехов в выполнении приоритетных задач, обозначенных Президентом Ш. М. Мирзиёевым, в развитии свободы слова в нашей стране, обеспечении открытости деятельности государственных органов и совершенствовании системы народного образования».
«Как и многочисленные наши коллеги, которые тесно работали с Комилом Исмоиловичем, я высоко ценю его профессиональные качества и желаю ему высоких успехов и достижений в его дальнейшей деятельности», — отметил Шерзод Асадов.
Комил Алламжонов (1984 г. р.) — выпускник Государственного института искусств и культуры Узбекистана (2006) и Ташкентского государственного экономического университета (2010).
В 2020—2022 годах был председателем попечительского совета Общественного фонда поддержки и развития национальных масс-медиа.
Ранее, с ноября 2018 года, был директором Агентства информации и массовых коммуникаций при Администрации президента (образовано в феврале 2019 года на базе Узбекского агентства печати и информации).
До этого работал пресс-секретарём президента и одновременно заместителем руководителя Администрации главы государства.
В 2009—2013 годах был руководителем информационной службы — пресс-секретарём председателя Государственного налогового комитета, в 2005—2009 годах — и. о. руководителя информационной службы ГНК.
Является основателем автошколы Avtotest и центра экзаменации водителей Autodriver Study, газеты «Солик инфо», программы по автоматизации бухгалтерской деятельности BEM и других проектов.
Осенью 2022 года на Комила Алламжонова была возложена задача координировать работу по внедрению в Узбекистане финского опыта образования.