Қашқадарё вилоятининг Қарши туманида 7 октябрь куни соат 15:45 да Ғузор-Қарши йўли бўйида жойлашган газ қуйиш шохобчасида портлаш содир бўлди, деб хабар берди Фавқулодда вазиятлар вазирлиги матбуот хизмати.
«КамАЗ-512» автомашинаси резервуарига газга тўлдириш вақтида газ-ҳаво аралашмаси портлаб кетган. Оқибатда ёнғин содир бўлган.
Воқеа жойига тўрт нафар ёнғин-қутқарув гуруҳи етиб келиб, соат 16:00 да ёнғинни ўраб олган ва 16:45 да тўлиқ бартараф этган.
Ёнғин оқибатида шохобча биносининг 22 кв. метр майдонда том қисми ёниб зарарланган. ФВВ маълумотларига кўра, қурбонлар ва жабрланганлар йўқ.
Ёнғин сабаблари ва етказилган моддий зарар миқдори аниқланмоқда. Воқеа жойига вилоят ва туман ФВБларнинг масъул ходимлари етиб келган.

На АГНКС, расположенной вдоль дороги Гузар-Карши в Каршинском районе Кашкадарьинской области, 7 октября в 15:45 произошёл взрыв, сообщила пресс-служба Министерства по чрезвычайным ситуациям.
Во время заправки газа в резервуар автомобиля КамАЗ-512 взорвалась газовоздушная смесь. В результате возник пожар.
На место происшествия прибыли четыре пожарно-спасательных экипажа, которые локализовали огонь в 16:00 и полностью потушили его в 16:45.
В результате пожара повреждена кровля здания станции на площади 22 кв. м. Пострадавших и погибших, по данным МЧС, нет.
Устанавливаются причины пожара и размер материального ущерба. На место происшествия выехали руководящие сотрудники областного и районного управлений по чрезвычайным ситуациям.