“Ўзагросуғурта” бошқаруви вакиллари Swiss Re’нинг Швейцариядаги бош штабида бўлди. Swiss Re ҳамда “Ўзагросуғурта” ўртасида бўлиб ўтган учрашувда қишлоқ хўжалиги йўналишида олинадиган таваккалчиликларни қайта суғурта қилиш хусусида музокаралар олиб борилди.
Унда InsuResilience Solution Fund (ISF) билан “Ўзагросуғурта” ҳамкорликда ишлаётган лойиҳа доирасида суғурта ҳимоясига олинадиган кичик боғдорчилик фермерлари суғурта қалтисликларини қайта суғурта қилиш шартлари келишилди.
Swiss Re – Швейцариянинг 160 йиллик бой тарих ва тажрибага эга ҳалқаро миқёсдаги қайта суғурта компанияси ҳисобланади.
Swiss Re’нинг бош офиси Швейцариянинг Цюрих шаҳрида жойлашган бўлиб, унга 1863 йилда асос солинган. Бутун дунё бўйлаб 80 та офисида қарийб 15 минг нафар мутахассис фаолият юритмоқда.
Swiss Re – мол-мулк, бахтсиз ҳодиса, ҳаёт суғуртаси ва қишлоқ хўжалиги каби кўплаб йўналишларда қайта суғуртани амалга оширади.
Суҳбат давомида “Ўзагросуғурта” нафақат Ўзбекистон, балки Ўрта Осиё ҳудудида биринчилардан бўлиб қайта суғурта бўйича музокаралар учун Swiss Re’нинг Цюрихдаги офисига ташриф буюрганини таъкидлаб, бундан мамнун эканини маълум қилди.

Представители правления «Узагросугурта» посетили главный офис Swiss Re в Швейцарии. На встрече между Swiss Re и «Узагросугурта» были проведены переговоры о перестраховании рисков, получаемых в сельскохозяйственном секторе.
На нем были согласованы условия перестрахования страховых рисков мелких садоводческих фермеров, подлежащих страховой защите в рамках проекта, осуществляемого совместно с InsuResilience Solution Fund (ISF) и «Узагросугурта».
Swiss Re – международная перестраховочная компания Швейцарии со 160-летней богатой историей и опытом.
Штаб-квартира Swiss Re находится в Швейцарии в городе Цюрихе, основанном в 1863 году. Около 15 тысяч специалистов работают в 80 офисах по всему миру.
В ходе беседы отмечалось, что представители «Узагросугурта» одни из первых посетили офис Swiss Re в Цюрихе для переговоров по перестрахованию не только в Узбекистане, но и в Центральной Азии.