«Адолат» СДП 2025−2029 йилларга мўлжалланган сайловолди дастури доирасида «Тенг имкониятлар ва адолатли жамият сари» шиори билан фаол тарғибот кампаниясини олиб бормоқда.
Партиянинг асосий мақсади — адолатли ва барқарор жамият қуриш, ҳар бир фуқаронинг ҳуқуқ ва манфаатларини ҳимоя қилишдан иборат. Партия илгари сураётган янги ташаббус ва таклифлари, муҳим ислоҳотларини аҳоли орасида кенг таништириш, сайловларда уларнинг фаол иштирокини таъминлашга алоҳида эътибор бериб, оммавий тарғибот тадбирлари ташкил этяпти.
Жумладан, куни кеча Тошкент вилоятидаги Nurafshon Business City`да «Адолат» СДП ташаббуси билан «Тенг имкониятлар ва адолатли жамият сари» шиори остида ўтказилган оммавий тадбир иштирокчиларда партияга бўлган қизиқишни янада оширди.
Унда партия Сиёсий кенгаши вакиллари, партия Марказий аппарати ва вилоят кенгаши ходимлари, экспертлар, кенг жамоатчилик вакиллари, ёшлар, хотин-қизлар ҳамда оммавий ахборот воситалари ходимлари иштирок этишди.

СДПУ «Адолат» в рамках предвыборной программы на 2025−2029 годы проводит активную агитационную кампанию под девизом «На пути к равным возможностям и справедливому обществу».
Основная цель партии — построение справедливого и стабильного общества, защита прав и интересов каждого гражданина.
Особое внимание уделяется широкому ознакомлению населения с выдвигаемыми партией новыми инициативами и предложениями, важными реформами, обеспечению их активного участия в выборах, организуются массовые пропагандистские мероприятия.
В частности, массовое мероприятие, проведённое в Nurafshon Business City Ташкентской области по инициативе СДПУ «Адолат» под девизом «Равные возможности и справедливое общество», ещё больше повысило интерес участников к партии.
В нем приняли участие представители Политсовета партии, работники Центрального аппарата партии и областного Совета, эксперты, представители широкой общественности, молодёжь, женщины и работники СМИ.