Сирдарё вилоятидаги мактабда болага нисбатан яна бир зўравонлик ҳолати содир бўлди.
Ижтимоий тармоқларда 27-мактабнинг биринчи синфида ўқиётган қизнинг отаси мурожаати пайдо бўлди. Унинг хабар беришича, Гўзал исмли ўқитувчи қизининг қўлларига игна санчиб, ҳожатхонага чиқишига рухсат бермай, синф эшигини қулфлаб қўйган.
Шу тариқа у қизга психологик босим ўтказган. Отанинг фикрича, бунга қўшимча дарслар учун 50 минг сўм тўлашдан бош тортгани сабаб бўлган.
Болалар омбудсмани Сурайё Раҳмонованинг офиси вазият ўрганилаётгани, туман ИИБ томонидан ўқитувчининг хатти-ҳаракатлари юзасидан терговга қадар текширув бошлангани ҳақида хабар берди.

Очередной случай насилия над ребёнком в школе произошёл в Сырдарьинкой области.
В социальных сетях появилось обращение отца девочки, которая учится в первом классе школы №27. Он сообщил, что учительница по имени Гузаль колола руки его дочери иглой и не пускала её в туалет, запирая дверь класса.
Таким образом она оказывала на девочку психологическое давление. Отец полагает, что причиной является отказ платить 50 тысяч сумов за дополнительные занятия.
Офис детского омбудсмана Сурайё Рахмоновой сообщил, что изучает ситуацию и что ОВД района начал доследственную проверку действий педагога.