Ўзбекистоннинг 40 та давлатдаги дипломатик ваколатхоналари ўзбекистонликларнинг Олий Мажлис Қонунчилик палатаси учун сайловда овоз бериши учун 57 та сайлов участкасини ташкиллади. Энг кўп сайлов участкалари — 7 таси Россияда жойлашган.
Ўзбекистоннинг Япония ва Жанубий Кореядаги элчихоналари ҳузуридаги сайлов участкалари биринчи бўлиб Тошкент вақти билан соат 4:00 да очилди. Ўзбекистоннинг Япония, Жанубий Корея, Туркия, Украина, Исроил, Польша, Литва, Швеция, Германия, Франция, Буюк Британия ва АҚШдаги элчихоналари ва консулликлари овоз бериш жараёнидан олинган суратларни «Газета.uz» билан улашди. Аввалроқ Россия, Озарбайжон, Қозоғистон ва Қирғизистондан олинган фотосуратларни эълон қилгандик.
Сеул, Жанубий Корея
Токио, Япония
Брюссель, Белгия
Киев, Украина
Стокгольм, Швеция
Вильнюс, Литва
Варшава, Польша
фотосурат, сайлов 2024
Берлин, Германия
Париж, Франция
Лондон, Буюк Британия
Тель-Авив, Исроил
Ўзбекистоннинг Исроилдаги элчихонаси полиция ходимларига палов тарқатди.
Анқара, Туркия
Анқара шаҳрида яшовчи ўзбекистонлик фуқаролар учун Ўзбекистон элчихонасида бўлиб ўтган овоз бериш куни ватандошлар билан мулоқот қилиш, ўз Ватанини ёдга олиш имкониятига айланди. Келганларга ош ва сомса тортилди. Қўлларида Ўзбекистон байроқлари кўтарган сайловчилар Ўзбекистон ҳақидаги қўшиқлар куйлашди. Кўпроқ суратлар ва маълумот бу ерда.

Дипломатические представительства Узбекистана в 40 странах открыли 57 избирательных участков, чтобы узбекистанцы смогли проголосовать на выборах депутатов в Законодательную палату Олий Мажлиса. Больше всего избирательных участков — 7 — в России.
Первыми открылись избирательные участки при посольствах Узбекистана в Японии и Южной Корее — в 4:00 по ташкентскому времени. Посольства и консульства Узбекистана в Японии, Южной Корее, Турции, Украине, Израиле, Польше, Литве, Швеции, Германии, Франции, Великобритании и США поделились с «Газетой.uz» фотографиями голосования. Ранее мы публиковали фотографии из России, Азербайджана, Казахстана и Кыргызстана.
Сеул, Южная Корея
Токио, Япония
Брюссель, Бельгия
Киев, Украина
Стокгольм, Швеция
Вильнюс, Литва
Варшава, Польша
выборы-2024, фото
Берлин, Германия
Париж, Франция
Лондон, Великобритания
Тель-Авив, Израиль
Посольство Узбекистана в Израиле накормило сотрудников полиции пловом.
Анкара, Турция
Для узбекистанцев, проживающих в Анкаре, день голосования в посольстве Узбекистана стал поводом пообщаться с соотечественниками и вспомнить Родину. Посетителей угостили пловом и самсой. Голосующие с флагами Узбекистана в руках также исполнили песни об Узбекистане. Видео: Элшод Салимов / «Газета.uz».