Тель-Авив яқинидаги «Глилот» ҳарбий базасига яқин ҳудудда автобус бекатига юк машинаси келиб урилди, оқибатда камида 35 киши касалхонага ётқизилди, деб хабар бермоқда The Times of Israel.
Олти кишининг аҳволи оғир, 5 кишининг аҳволи ўртача оғир, 20 кишининг тан жароҳати енгил, яна 4 киши стресс ҳолатида экани айтилади.
Нашр маълумотларига кўра, жабрланганларнинг аксарияти 2023 йил 7 октябрда ҲАМАСнинг Исроилга ҳужумининг бир йиллигини хотирлаш учун яқин атрофдаги музейга ташриф буюриш олдидан автобусдан тушган кексалардир.
Полиция ҳодисани теракт деб тахмин қилмоқда. Юк машинаси ҳайдовчиси ёнида қуроли бор фуқаролар томонидан отиб ўлдирилди.

Не менее 35 человек были доставлены в больницы после того, как грузовик въехал в автобусную остановку рядом с военной базой «Глилот» близ Тель-Авива, сообщает The Times of Israel.
Шесть человек в результате аварии находятся в тяжёлом состоянии, пятеро — в состоянии средней тяжести, 20 получили лёгкие ранения, а ещё четверо в состоянии стресса.
По данным издания, многие из пострадавших — пожилые люди, которые вышли из автобуса перед посещением близлежащего музея, где собирались вспомнить годовщину нападения ХАМАС на Израиль 7 октября 2023 года.
Полиция предполагает, что инцидент был терактом. Водителя грузовика застрелили гражданские, у которых при себе оказалось оружие.