Будва (Черногория) шаҳрида бокс бўйича ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионати якунланди. Ўзбекистон терма жамоаси спортчилари 13 та медални қўлга киритди, деб хабар қилди Миллий олимпия қўмитаси матбуот хизмати.
22 октябрдан 3 ноябргача бўлиб ўтган мусобақада 73 давлатдан 593 нафар боксчи, жумладан, 180 нафар аёл ва 413 нафар эркак спортчи иштирок этди.
Мусобақа якунларига кўра, 5 олтин, 2 кумуш ва 2 бронза медалини қўлга киритган Ўзбекистон эркаклар терма жамоаси умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни эгаллади. Аёллар терма жамоаси эса 3 та кумуш ва 1 та бронза медалини олди.

В городе Будва (Черногория) завершился молодёжный чемпионат мира по боксу. Спортсмены сборной Узбекистана завоевали 13 медалей, сообщила пресс-служба Национального олимпийского комитета.
Соревнования проходили с 22 октября по 3 ноября, собрав 593 боксёров из 73 стран, включая 180 девушек и 413 юношей.
По итогам соревнований мужская сборная Узбекистана, завоевавшая 5 золотых, 2 серебряных и 2 бронзовых награды, заняла первое место в общекомандном зачёте. Женская сборная завоевала 3 серебряные медали и 1 бронзовую.