Шуҳрат Мусожонович Ибрагимов Ўзбекистон бош вазирининг янги ёрдамчиси — бош вазир қабулхонаси раҳбари этиб тайинланди. Бу ҳақда ҳукумат раҳбари матбуот котиби Бекзод Ҳидоятов хабар берди.
Ибрагимов тайинловдан олдин Вазирлар Маҳкамаси котибияти раҳбари ўринбосари — бўлим бошлиғи лавозимида фаолият юритган.
Сарвар Ашуров.Сарвар Ашуров.
У бош вазир ёрдамчиси — бош вазир қабулхонаси мудири лавозимида ишлаган Сарвар Ғаниевич Ашуровнинг ўрнини эгаллади.
Сарвар Ашуров бундан аввал Ёшлар ишлари агентлиги директорининг биринчи ўринбосари, Вазирлар Маҳкамасининг Таълим, соғлиқни сақлаш, маданият, ёшлар, маънавият ва жамоат ташкилотлари, маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш масалалари котибияти мудирининг ўринбосари, «Камолот» ёшлар ижтимоий ҳаракати раиси ҳамда «Камалак» болалар ташкилоти раҳбари лавозимларида ишлаган.

Шухрат Мусожонович Ибрагимов назначен новым помощником премьер-министра — руководителем приёмной премьер-министра Узбекистана. Об этом сообщил пресс-секретарь главы правительства Бекзод Хидоятов.
До назначения Ибрагимов работал заместителем руководителя секретариата Кабинета министров — начальником отдела.
Ранее он уже был помощником премьер-министра. В 2021 году президент награждал Шухрата Ибрагимова, на тот момент ответственного работника Кабинета министров, медалью «Содик хизматлари учун».
На посту помощника премьер-министра и руководителя приёмной премьер-министра он сменил Сарвара Ганиевича Ашурова.
Сарвар Ашуров.
Ранее Сарвар Ашуров работал первым заместителем директора Агентства по делам молодёжи, заместителем руководителя секретариата Кабмина по вопросам поддержки махалли, семьи и молодёжи, культуры, духовности и общественных организаций, председателем общественного движения молодёжи Узбекистана «Камолот» и главой детской организации «Камалак».