Human2Human девелопер компаниясининг SUN турар жой мажмуаси Амир Темур хиёбонигача 10 дақиқалик масофада ёпиқ ҳудудга эга уйда клуб форматини таклиф қилади. Пойтахтнинг Миробод тумани замонавий турар жой лойиҳалари марказига айланмоқда ва Human2Human компаниясининг янги премиум форматдаги турар жой мажмуаси шунчаки уй эмас, балки мижозлар қулайлиги учун нафислик, қулайлик ва пухта ўйланган тафсилотларни ўзида мужассам этган турмуш тарзини ўзи ичига олади.
Жойлашув
SUN турар жой мажмуаси Амир Темур хиёбонидан автомобилда атиги 10 дақиқалик масофада жойлашган. Шунингдек, унга ёнма-ён Alfraganus савдо-кўнгилочар мажмуаси ва Ислом ота масжиди бор. Бу — қулай транспорт, ривожланган инфратузилма ва пойтахтнинг шинам туманининг сокинлиги уйғунлашган шаҳар юраги.
Уй-жой биноси ёнида кафелар, ресторанлар, супермаркетлар, кўнгилочар марказлар, бозорлар, масжид, поликлиника, болалар боғчалари, мактаблар, аквапарк жойлашган.
human2human, реклама
Турар жой мажмуаси хусусиятлари
Мажмуа замонавий технологиялар ва юқори сифатли қурилиш материаллари: оқ кварц қумидан тайёрланган премиум маркали газ блоки, Ўзбекистонда ишлаб чиқариладиган энг яхши маркали металл ва бетон ёрдамида яратилган. Фасад ечимлари, шунингдек, Ўзбекистондаги премиум уй-жой сегменти бозорида ўзини кўрсатган малакали пудрат ташкилотлари иштирокида замонавий премиум материаллардан амалга оширилади.
Турар жой мажмуасини сифатли қуриш учун майдончада замонавий ва энг янги қурилиш техникаси, опалубка ва бошқа асбоб-ускуналардан фойдаланилмоқда. Бинолар 9 баллгача зилзилабардошлилик ва чидамлиликни таъминлайдиган монолит каркасдан қурилади. Квартираларнинг деворлари қўшалоқ бўлиб, бу уйларнинг шовқин изоляцияси, юқори иссиқлик ўтказувчанлиги ва мустаҳкамлигини таъминлайди.
Лойиҳа раҳбари ва тажрибали конструктори Владимир Рижов бошчилигидаги Invest Project Service компанияси томонидан ишлаб чиқилган ва Ўзбекистон Қурилиш вазирлиги ва Фанлар академиясида комплекс экспертизадан ўтказилган. Объектнинг умумий майдони 1 гектар бўлиб, баландлиги 11 дан 14 қаватгача бўлган бешта блокдан иборат.
Уй-жой мажмуасининг уй-жой фонди 361 та хонадондан иборат бўлиб, уларнинг ҳар бири қулай яшаш учун мўлжалланган. Квартираларнинг квадратураси 34 кв. м.дан бошланади. Уйнинг клуб формати — хавфсиз, шинам жой ва замонавий қулай ободонлаштирилган ёпиқ ҳудуд.
Қулайлик элементлари
Спорт, дам олиш ва ижод қилиш учун қулайлик зоналарини яратиш имконияти билан аҳоли фойдаланадиган учта том: очиқ осмон остидаги тренажёр зали, ёзги кинотеатр, 25 кишига мўлжалланган овқатланиш зонасига эга ёзги ошхона, дам олиш зонаси ва расадхона.
Ҳудудда жами 237 та ерости ва 50 та ташқи автотураргоҳ мавжуд бўлиб, ҳар бир блокда лифтга кириш имконияти бор. Ҳовлидаги кафе-бар, ёпиқ кинотеатр, шийпонлар ва дам олиш учун қулай жойлар билан жиҳозланган икки қаватли лаунж-зона уй ҳудудини тарк этмасдан, яқинлар ва дўстлар даврасида вақт ўтказиш имконини беради.
Бундан ташқари, уй-жой мажмуасида ўйин ва спорт майдончалари, болалар хонаси, ўйин хонаси, шунингдек, консерж ҳам мавжуд. Бўлажак яшовчилар йилнинг исталган вақтида уй-жой коммунал хўжалиги ҳудудида болаларни ўйнаш ва дам олиш учун қолдиришлари мумкин.
Қандай сотиб олиш мумкин
Квартира нархлари 1 кв. м. учун 1209 доллардан (тахминан 15,5 млн сўм) бошланади, бу Миробод тумани учун премиум уй-жой сегментида эксклюзив таклифдир.
Уй-жойни мослашувчан чегирмалар тизими ва 20 ойгача бўлиб тўлаш орқали бошланғич бадал бор-йўғи 10% миқдорида харид қилиш мумкин. Компания, шунингдек, ҳар бир мижозга индивидуал ёндашувни кўриб чиқади ва мослашувчан харид шартларини таклиф қилади. Батафсил маълумот олиш учун савдо офисларига мурожаат қилиш мумкин.
Топшириш муддати
Квартираларнинг биринчи босқичи 2025 йил охирига қадар тайёр бўлади. Бутун мажмуани 2026 йилнинг иккинчи чорагида қуриб битказиш режалаштирилган.
Квартиралар «қути» форматида тақдим этилади, бу орзудаги квартира интерьерини яратишга ёрдам беради.
Ким қуради
Human2Human — Ўзбекистон девелоперлик бозоридаги янги юлдуз. У премиум даражадаги лойиҳаларни мукаммал сифат ва тафсилотларга эътибор билан амалга ошириб, ўзи ҳақида баланд овозда гапиришни режалаштирмоқда. Human2Human жамоаси Россия ва бошқа мамлакатлар бозорларида кўп йиллик иш тажрибасига эга бўлган профессионаллардан иборат бўлиб, бу ишончлилик ва юқори даражадаги ижрони кафолатлайди.
Агар қулай жойлашув, премиум концепция ва яхши шароитларни ўзида мужассамлаштирган уй керак бўлса, SUN турар жой мажмуаси энг мақбул танлов бўлади.

Жилой комплекс SUN девелоперской компании Human2Human предлагает клубный формат дома с закрытой территорией в 10 минутах езды до сквера Амира Темура. Мирабадский район столицы становится эпицентром современных жилых проектов, и новый жилой комплекс премиального формата от компании Human2Human — не просто дом, а образ жизни, сочетающий в себе элегантность, комфорт и продуманные детали для вашего удобства.
Локация
Жилой комплекс SUN расположен всего в 10 минутах езды на автомобиле от сквера Амира Темура. Также рядом находится торговый развлекательный комплекс Alfraganus и мечеть Ислом ота. Это сердце города, где сочетаются доступность транспорта, развитая инфраструктура и тишина уютного района столицы.
Рядом с ЖК расположены кафе, рестораны, супермаркеты, развлекательные центры, рынки, мечеть, поликлиника, детские сады, школы, аквапарк.
Характеристики ЖК
Комплекс создан с использованием современных технологий и высококачественных материалов строительства: газоблок премиальной марки из белого кварцевого песка, металл и бетон лучших марок, производимых в Узбекистане. Фасадные решения также будут осуществляться из современных премиальных материалов при участии квалифицированных подрядных организаций, зарекомендовавших себя на рынке премиального сегмента жилья в Узбекистане.
На площадке используется современная и новейшая строительная техника, опалубка и другие инструменты для качественного возведения жилого комплекса. Здания строятся из монолитного каркаса, обеспечивающий сейсмостойкость до 9 баллов и долговечность. Стены в квартирах двойные, что обеспечивают шумоизоляцию, высокую теплопроводность и прочность домов.
Проект разработан компанией Invest Project Service во главе с руководителем и опытнейшим конструктором Владимиром Рыжовым и прошёл комплексную экспертизу в Министерстве строительства и Академии наук Узбекистана. Общая территория объекта составляет 1 га, с пятью блоками высотой от 11 до 14 этажей.
Квартирный фонд жилого комплекса состоит из 361 квартиры, каждая из которых продумана для комфортного проживания. Квадратура квартир начинается от 34 кв. м. Клубный формат дома — это закрытая территория с безопасным, уютным пространством и современным комфортным благоустройством.
Элементы комфорта
Три эксплуатируемые крыши для пользования жителями, с возможностью создания зон комфорта для спорта, отдыха и творчества: тренажёрный зал под открытым небом, летний кинотеатр, летняя кухня с обеденной зоной на 25 человек, лаунж-зона и обсерватория.
На территории всего 237 подземных и 50 наружных парковочных мест с доступом к лифту в каждом блоке. Двухуровневая лаунж-зона во дворе с кафе-баром, крытым кинотеатром, беседками и уютными пространствами для отдыха позволят провести время в кругу близких и друзей, не покидая территорию дома.
Кроме того, в жилом комплексе предусмотрены игровые и спортивные площадки, детская комната, комната игр, а также консьерж. Будущие жильцы смогут оставлять детей играть и проводить досуг на территории ЖК в любое время года.
Как купить
Цены на квартиры начинаются от $1209 за кв. м. (около 15,5 млн сумов), что является исключительным предложением для Мирабадского района в премиальном сегменте жилья.
Приобрести жилье можно по гибкой системе скидок и рассрочке до 20 месяцев с первоначальным взносом всего от 10%. Компания также рассматривает индивидуальный подход к каждому клиенту и предлагает гибкие условия покупки. За подробной информацией можно обратиться в офисы продаж.
Сроки сдачи
Первая очередь квартир будет готова к концу 2025 года. Весь комплекс планируется завершить во втором квартале 2026 года.
Квартиры передаются в формате «коробка», что поможет создать интерьер квартиры мечты.
Кто строит
Компания Human2Human — новая звезда на девелоперском рынке Узбекистана. Она планирует громко заявить о себе, реализуя проекты премиум-класса с безупречным качеством и вниманием к деталям. Команда Human2Human состоит из профессионалов с многолетним опытом работы на рынках России и других стран, что гарантирует надёжность и высокий уровень исполнения.
Если нужен дом, который сочетает в себе удобное расположение, премиальную концепцию и доступные условия, жилой комплекс SUN станет оптимальным выбором.