Санкт-Петербургда ўзи билан бирга яшаган аёлни ўлдирганини тан олган ўзбекистонлик эркакка нисбатан жиноят иши қўзғатилди, деб хабар берди Россия Тергов қўмитаси.
Тергов маълумотларига кўра, эркак 10 декабрь куни Россияни тарк этиб, Ўзбекистонга жўнаб кетган ва ҳуқуқ-тартибот органларига 9 декабрь куни ўзи билан бирга яшаган ўзбекистонлик аёлни ўлдиргани ҳақида ариза билан мурожаат қилган.
У жасадни яширган жойнинг аниқ манзилини айтган. У ерга тергов-тезкор гуруҳи юборилган.
Уйнинг ертўласини кўздан кечириш чоғида кўмилган чемодан топилган, унда зўравонлик билан ўлдирилган аёлнинг жасади бўлган.

В Санкт-Петербурге возбуждено уголовное дело в отношении узбекистанца, признавшегося в убийстве своей сожительницы, сообщил Следственный комитет России.
По данным следствия, мужчина 10 декабря покинул Россию и выехал в Узбекистан, где обратился в правоохранительные органы с заявлением о том, что 9 декабря совершил убийство своей соотечественницы, являющейся его сожительницей.
Он назвал точный адрес сокрытия тела, куда была направлена следственно-оперативная группа.
В ходе осмотра подвала дома был обнаружен закопанный чемодан, из которого было извлечено тело женщины с признаками насильственной смерти.
Возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного части 1 статьи 105 Уголовного кодекса РФ (убийство).