Президент қарори билан Фаррух Шорухович Рустамов Рақамли технологиялар вазирлиги ҳузуридаги Ахборотлаштириш ва телекоммуникациялар соҳасида назорат инспекцияси («Ўзкомназорат») раҳбари этиб тайинланди, деб хабар қилди Рақамли технологиялар вазирлиги матбуот хизмати.
У мазкур лавозимда 2022 йил апрелидан буён инспекцияга раҳбарлик қилиб келаётган Аъзам Абдуллаев ўрнини эгаллади.
Фаррух Рустамов 2024 йил январь ойидан буён «Ўзбектелеком» компаниясининг Uzmobile уяли алоқа оператори филиали директори лавозимида ишлаб келаётган эди. Аввал у Тошкент шаҳри телефон тармоғи Марказий телефон боғламаси маркази бошлиғи, «Ўзбектелеком» компаниясининг «Тошкент шаҳри телефон тармоғи» филиали директори ва бошқа лавозимларда ҳам ишлаган.

Постановлением президента Узбекистана Фаррух Шорухович Рустамов назначен начальником Инспекции по контролю в сфере информатизации и телекоммуникаций («Узкомназорат») при Министерстве цифровых технологий, сообщила пресс-служба Минцифры.
Он сменил на этом посту Аъзама Абдуллаева, который возглавлял инспекцию с апреля 2022 года.
Фаррух Рустамов с января 2024 года работал директором филиала мобильного оператора Uzmobile компании «Узбектелеком».
Ранее он занимал должности начальника Центрального телефонного узла связи городской телефонной сети Ташкента, директора филиала «Городская телефонная сеть Ташкента» компании «Узбектелеком» и другие.