Иззатулла Нигматуллаевич Зиявиденов Тошкент шаҳри ҳокимининг ёрдамчиси лавозимига тайинланди, дея хабар қилди пойтахт ҳокимлиги матбуот хизмати. Бу лавозимда у Бобуржон Абдураҳимов ўрнини эгаллади.
Иззатулла Зиявиденов 1980 йилда Тошкент шаҳрида туғилган. 2004 йилда Тошкент ахборот технологиялари университетини, 2009 йилда Тошкент давлат иқтисодиёт университетини тамомлаган. 2018 йилдан буён шаҳар ҳокимлиги тизимида бир қатор раҳбар лавозимларда ишлаб келган.
Маълумот учун, ҳокимнинг маҳаллий саноатни ривожлантириш масалалари бўйича ёрдамчиси ҳам бор. Бу лавозимда Зафархўжа Орифович Турсунов фаолият юритади.

Иззатулла Нигматуллаевич Зиявиденов назначен на должность помощника хокима Ташкента, сообщила пресс-служба администрации столицы. На этом посту он сменил Бобуржона Бахтиёр угли Абдурахимова.
Иззатулла Зиявиденов родился в 1980 году в Ташкенте. В 2004 году окончил Ташкентский университет информационных технологий, в 2009 году — Ташкентский государственный экономический университет. С 2018 года занимал ряд ответственных должностей в системе хокимията города.
Отметим, у хокима также есть помощник по вопросам развития местной промышленности. Этот пост занимает Зафархужа Орифович Турсунов.