Soat 17:00 atrofida Lacetti rusumli avtomashina haydovchisi 21 yoshli N.D. boshqaruvni yo‘qotib qarama-qarshi yo‘nalishga chiqib ketishi oqibatida ushbu yo‘nalishda harakatlanib kelayotgan 24 yoshli J.J. ning boshqaruvida bo‘lgan Nexia rusumli avtomashina bilan to‘qnashib, yo‘l-transport hodisasi sodir etgan.
Oqibatda Nexia rusumli avtomashinada bo‘lgan yo‘lovchilar 26 yoshli S.M. va 57 yoshli R.D. lar hodisa joyida vafot etgan. Yana 3 nafar yo‘lovchi turli darajadagi tan jarohatlari bilan tibbiyot muassasasiga yotqizilgan.
Holat yuzasidan Navoiy viloyati IIB huzuridagi Tergov boshqarmasi tomonidan Jinoyat kodeksining 266-modda 3-qismi «a» bandi (transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Hozirda tergov harakatlari olib borilmoqda.

В Учкудукском районе Навоийской области 22 сентября произошло дорожно-транспортное происшествие с участием двух легковых автомобилей, в результате которого погибли два человека, еще трое пострадали. Об этом сообщила пресс-служба Следственного департамента при МВД Узбекистана.
Примерно в 17:00 водитель Lacetti 21-летний Н. Д. выехал на встречную полосу движения и столкнулся с Nexia под управлением 24-летнего Ж. Ж.
Пассажиры Nexia — 26-летний С. М. и 57-летняя Р. Д. — скончались на месте происшествия. Еще три пассажира с различными телесными повреждениями были доставлены в больницу.
Следственное управление при УВД Навоийской области возбудило уголовное дело по пункту «а» части 3 статьи 266 (нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее человеческие жертвы) Уголовного кодекса, ведется предварительное следствие.