3 sentabr kuni «Toshkent-Termiz» avtomobil yo‘lida «Lacetti» va «Nexia 2» ishtirokida yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘ldi, deya xabar bermoqda Sirdaryo viloyati IIB.
Mirzaobod tumani Turg‘un Ahmedov MFY hududidan o‘tuvchi A-373 avtomobil yo‘lining 22 kilometrida, «Termiz-Toshkent» yo‘nalishida harakatlanayotgan fuqaro (1987 yilda tug‘ulgan) boshqaruvidagi «Lacetti» yo‘lning qarama-qarshi yo‘nalishidan kelayotgan «Nexia» 2 bilan to‘qnashgan.
YTH oqibatida «Nexia 2» avtomobili haydovchisi va 3 nafar yo‘lovchisi olgan tan jarohati tufayli voqea joyida vafot etgan.
Yana bir yo‘lovchi Oqoltin tuman tibbiyot birlashmasining jonlantirish bo‘limiga yotqizilgan. Avariya nima sababdan yuzaga kelgani esa ochiqlanmadi.

3 сентября на территории Мирзаабадского района Сырдарьинской области произошло ДТП, в результате которого погибло четыре человека.
Как сообщила 7 сентября пресс-служба УВД области, на 22-м километре автодороги A-373 водитель Lacetti, ехавший в направлении «Термез-Ташкент», выехал на встречную полосу, где машина столкнулась с Nexia 2.
Водитель Nexia и три пассажира от полученных травм скончались на месте. Ещё один пассажир был госпитализирован в реанимацию медобъединения Ааклтынского района
Происшествие было обсуждено на мероприятии с участием представителей СБДД, руководителей секторов района, имам-хатибов и широкой общественности, говорится в сообщении. На встрече обсуждались причины ДТП и говорилось о необходимости строгого соблюдения правил дорожного движения.