18 oktabr kuni Jomboy tumanidagi 4K-502 Shirinkent-G‘azira avtomobil yo‘lining 10-kilometrida yo‘l transport hodisasi sodir bo‘ldi, deya xabar qilmoqda Stv.uz viloyat IIBga tayanib.
Xabarga ko‘ra, Spark haydovchisi N.N. qarama-qarshi chiziqqa chiqib ketishi sabab Nexia bilan to‘qnashdi. Hodisa oqibatida ikki kishi — Spark avtomobili haydovchisi va tug‘ruqxonadan olib ketilayotgan uch kunlik chaqaloq halok bo‘ldi. Chaqaloq Nexia mashinasida bo‘lgan.
Holat yuzasidan Jomboy viloyati IIB huzuridagi Tergov boshqarmasi tomonidan 266-moddaning 3-qismi (Odamlar o‘limiga sabab bo‘lgan transport vositalari harakati qoidalarini buzish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

Дорожно-транспортное происшествие, унесшее две жизни, произошло 18 октября на 10-м км автодороги «Ширинкент — Газира» в Джамбайском районе Самаркандской области, сообщил сайт телеканала СТВ.
По данным УВД области, водитель автомобиля Spark Н. Н., выехав на встречную полосу, столкнулся с Nexia. В результате погибли два человека — водитель Spark и трехдневный младенец, которого везли из роддома в автомобиле Nexia.
Следственный отдел при ОВД Джамбайского района возбудил уголовное дело по части 3 статьи 266 Уголовного кодекса Узбекистана. Проводятся предварительные следственные действия.