21 январь, бугун Ўзбекистон ҳудудининг катта қисмида қуёшли ва қуруқ об-ҳаво бўлиши кутилмоқда, дея хабар бермоқда Ўзгидромет.
Каспий денгизидан циклон кириб келиши натижасида республиканинг шимолида баъзи жойларда бироз қор ёғади, Қорақалпоғистонда, Сурхондарё вилоятида кечга томон бироз ёмғир ёғиши мумкин. Ҳаво ҳарорати +7…+12 даража, шимолда −3…+2 даража атрофида бўлади.
22 январь, шанба куни совуқ антициклон республиканинг барча ҳудудларини қамраб олади. Ўзбекистонда булутли ва совуқ об-ҳаво бўлиши кутилмоқда, республика бўйича ёмғир ва қор кўринишидаги бироз ёғингарчилик бўлади. Тоғли ҳудудларда қор ёғади, ҳарорат кундузи 0…+5 даражадан ошмайди.
Шунингдек, 21−22 январь кунлари совуқ фронт ўтишида республика бўйича шамол 17−22 м/с гача кучайиши мумкин.
23 январь, якшанба куни эса ёғингарчилик тўхтайди. Фақат республиканинг тоғ олди ва тоғли ҳудудларида бироз ёғингарчилик сақланиб туриши мумкин. Кечаси совуқ кучаяди ва ҳарорат 0…-5 даража, шимолда эса −5…−10 даражагача бўлиши мумкин. Кундузи эса ҳаво ҳарорати +3…+8 даража илиқни ташкил этади.
Бундан ташқари, дам олиш кунлари туман тушиши ва кўринувчанлик ёмонлашиши мумкин. 21−23 январда республиканинг тоғли ҳудудларида қор кўчиши хавфи бор.

Сегодня, 21 января, по большей части Узбекистана ожидается солнечная и сухая погода, сообщила пресс-служба Узгидромета.
Лишь по северу страны с выходом циклона с районов Каспийского моря местами пройдёт небольшой снег, по Кашкадарьинской, Сурхандарьинской областям к вечеру возможен небольшой дождь. Температура воздуха будет в пределах +7…+12 градусов, по северу −3…+2.
Завтра, в субботу, холодный циклон охватит всю территорию страны. По Узбекистану ожидается пасмурная и холодная погода, пройдут небольшие осадки в виде дождя и снега, по горным районам снег, температура днём не превысит 0…+5 градусов.
С прохождением холодного фронта 21−22 января по республике возможно усиление ветра до 17−22 м/с.
К воскресенью осадки прекратятся, слабые осадки сохранятся лишь по предгорным и горным районам. Морозы в ночные часы усилятся и будут в пределах 0…-5, по северу — до -10 градусов, днём температура воздуха составит +3…+8.
В выходные дни влияние циклона будет способствовать образованию тумана с ухудшением видимости.
21−23 января по горным районам лавиноопасно.
Министерство по чрезвычайным ситуациям 19 января сообщило о сходе лавины объёмом около 60 тысяч кубометров в горах Чимгана в 4−5 км от ближайшего населённого пункта. Пострадавших в происшествии нет, спасатели установили дополнительные знаки, препятствующие проходу граждан на лавиноопасную территорию.