Ўзгидромет маркази ҳафта давомида об-ҳаво қулай сақланиб қолишини маълум қилди.
Ўтган дам олиш кунлари мамлакат ҳудудига Урал (Россия) ҳудудидан салқин ҳаво массаси кириб келди. Ҳаво ҳарорати кечалари +10…+15 даражагача, кундуз кунлари +25…+30 даражагача пасайди.
Бугун ва ҳафта давомида Ўзбекистон бўйича август ойининг охириги ўн кунлиги учун меъёрий қийматларга яқин бўлган қулай ҳарорат билан асосан очиқ об-ҳаво сақланиб туради.
Кечалари ҳарорат +12…+17 даражадан юқори бўлмайди, ҳафтанинг биринчи ярмида кундуз кунлари ҳарорат +27…+30 даража атрофида бўлади, иш ҳафтасининг охирига келиб ҳарорат +31…+34 даражагача бироз кўтарилади.
Бугун ва эртага республика бўйича баъзи жойларда шамол 15−20 м/с гача кучаяди, айрим жойларда чанг-тўзонлар кузатилади.

В выходные на территорию Узбекистана произошёл заток прохладной воздушной массы с территории Урала, в связи с чем температура воздуха понизилась ночью до +10…+15 градусов, днём до +25…+30 градусов, сообщил Узгидромет.
В понедельник и в течение недели по стране сохранится преобладание ясной погоды с комфортной температурой, близкой к нормальным для последней декады августа значениям.
В ночные часы температура не превысит +12…+17 градусов, днём в первой половине недели будет в пределах +27…+30 градусов. К концу рабочей недели немного повысится до +31…+34 градусов.
22−23 августа местами по республике будет усиливаться ветер до 15−20 м/с, в отдельных районах с пыльным позёмком.